Gagomania opanowała świat! Kolorowa prasa, telewizja, witryny internetowe – wszędzie pełno informacji o kontrowersyjnej piosenkarce. Setki zdjęć, artykułów, wywiadów… Lady Gaga cieszy się ogromną popularnością i co by o niej nie mówić, nie tylko potrafi zaskakiwać i szokować, ale jej styl jest też dla wielu inspiracją i natchnieniem.

Ekscentryczna wokalistka, podobnie jak wiele innych gwiazd, doczekała się swojej własnej lalki Barbie. Ekstrawaganckie wcielenia gwiazdy i jej barwne stroje natchnęły pewnego Chińczyka. Miłośnik lalek z Pekinu stworzył całą kolekcję lalek Barbie inspirowanych piosenkarką. Wszystkie w najdrobniejszych szczegółach są wierną imitacją pierwowzoru. Mamy więc Gagę w stroju uszytym z niezliczonej ilości Kermita, z kokardą na głowie, całą w pluszakach, przebraną za mumię, z charakterystycznymi plastrami na sutkach. Jest też w stroju, w którym wystąpiła na rozdaniu nagród MTV, czyli czerwonej koronkowej sukience, z której golf naciągnęła sobie na twarz. Choć z plastiku miniaturowa Lady Gaga zachowała swój styl i seksapil. 

Podobizna artystki w charakterze lalki Barbie nie jest oficjalnym produktem firmy Mattel. Choć styl gwiazdy i jej kreacje doskonale pasują do świata fantazji i komponują się ze światem zabawek, raczej nie nadają się do dziecięcych zabaw. Na pewno za to spodobają się wielbicielom nietuzinkowej piosenkarki