Niedawno zakończono produkcje czterotysięcznego modelu Murcielago wykonanego w fabryce Lamborghini Sant'Agata w Bolonii. Lamborghini, w ciągu jedenastu lat produkcji wyprodukowało tylko 2900 egzemplarzy poprzedniego modelu Diablo zaopatrzonego w silnik V12.

Specjalna 670-konna wersja Lamborghini Murcielago LP 670-4 SuperVeloce, opatrzona 4000 numerem seryjnym, zostanie dostarczona do salonu firmowego w Hangzhou. W Lamborghini LP 670-4 SuperVeloce, podniesiono moc do 670 KM przy wykorzystaniu 6,5 litrowego silnika w układzie V12 oraz zmniejszono masę pojazdu o prawie 100 kg.

LP 670-4 potrzebuje tylko 3,2 sekundy, aby rozpędzić się do prędkości 100 kilometrów na godzinę, a jego prędkość maksymalna to 342 km na godzinę.

Lamborghini z numerem 4000 może poszczycić się karoserią wykonaną w całości z włókna węglowego polakierowaną w kolorze Arancione Atlas, kokpitem wykonanym z Alcantary i elementów z Carbonu, fotelami wykończonymi pomarańczowymi elementami oraz automatycznie otwierającym się spojlerem, który poprawia stabilność pojazdu przy dużych prędkościach.

Jak widać Lamborghini już od dawna nie tylko szokuje nas swoim solidnym wykonaniem ale przede wszystkim nietuzinkowym designem. To co charakteryzuje styl Lamborghini to przede wszystkim połączenie nowoczesności z klasyką i sportowym charakterem. Włoski design zawsze przyciągał uwagę wszystkich fanów motoryzacji. A Wam jak podoba się Lamborghini 4000?