Zdecydowanie pobudza wyobraźnię. Intrygująca, interaktywna, świecąca i jedyna w swoim rodzaju. Każda kapsuła zawiera coś innego. Lampa sprawi, że poczujecie się jak dzieci i zaczniecie znowu zbierać małe zabawki z automatów.

capsule5_400

The Capsule – bo tak nazwano lampę – została zaprojektowana przez Design Systems, firmę z Hong Kongu, na specjalne życzenie firmy Actif, marki ubrań dla dzieci. Od pewnego czasu jednak zaczęła żyć własnym życiem, dając do myślenia i wysilenia wyobraźni aby „ubrać” ją po swojemu.

capsule1_400

Podstawową strukturę żyrandolu wykonano z barwionego dębu, a z pustymi kapsułkami albo bez nich, the Capsule wygląda raczej chłodno.

capsule3_400

Zabawa zaczyna się dopiero po dopięciu plastikowych kapsuł. Można to zrobić w dowolnej ilości i kombinacji tych małych skarbów jakie posiadasz w domu. Chociaż oprawa pochodzi z określonej liczby zabawek, wystarczy wyobrazić sobie chowanie naszych małych, osobistych skarbów w te plastikowe kule dostosowując ją do własnych upodobań czy wystroju pokoju. Kwiaty dla jednego pomieszczenia, materiały biurowe do drugiego, biżuteria do sypialni czy przedmioty do szycia i guziki do garderoby. A jeśli chodzi o miejsce pracy, członkowie zespołu mogliby dodać coś od siebie i stworzyć niepowtarzalną kombinację.

capsule4_400

Najlepiej zatrzymać the Capsule dla siebie i nie pozwalać dotykać jej dzieciom.

Źródło zdjęć: http://www.thecoolhunter.net/article/detail/2089/the-capsule-lamp

Autor: Martyna Łysakowska