Nowe trendy pojawiają się także w edukacji. Konkretnie w nauce języków obcych. Praktycznie każdy z nas jest świadomy, że języki znać trzeba i kropka. Bo pracę znajdę lepszą, bo dogadam się za granicą bez używania "języka migowego" i generalnie to pełen szacunek dla osób znających języki obce - mówimy.

Niestety, jak pomyślimy, ile na to trzeba poświęcić czasu, że to tyle nauki słówek i gramatyki to nas odrzuca, a tak w ogóle to potrzeba lat, żeby w ogóle otworzyć usta i komunikować się... No właśnie, ale czy to jedyne wyjście, aby nauczyć się porozumiewać w języku obcym?

Od lat przekonywano nas, że to jedyna słuszna droga. Tak nas nauczyła szkoła, panie nauczycielki, a i nasi rodzice nie zaprzeczali. Opinia, że siedzenie przed listą słów i wkuwanie ich "łopatologicznie" do głowy to sprawdzona recepta na sukces w nauce języków obcych ( i w ogóle). A jak wiadomo, rodzaj ludzki to z natury leniwy rodzaj i ma niekwestionowane mistrzostwo w wymyślaniu rodzaju wymówek, żeby tylko nie robić tego co konieczne, a jedynie to co przyjemne. Ot, życie. Znamy to wszyscy.

A co by było gdyby nauka języków obcych kojarzyła nam się przyjemnością, a nie przykrym edukacyjnym obowiązkiem? Z pewnością, nasze wyobrażenia związane z nauką języków obcych z szaro-burych barw, nabrałyby pełniejszego kolorytu. Gdybyśmy dodali do tego przyjazną atmosferę, masę dobrego humoru, śmiechu, pozytywnych emocji oraz garstkę otwartych i uśmiechniętych osób? Czy wówczas nauka nie przychodziłaby nam łatwiej ?

 

zdj281cie0522_400

 

Na bazie powyższych założeń powstał system nauki języków obcych LangPOWER(TM). Kursy metodą LangPOWER to intensywne szkolenia językowe, mające na celu nauczenie uczestnika porozumiewać się w języku obcym w stopniu komunikatywnym. Program kursu obejmuje naukę komunikacji w najczęściej występujących sytuacjach życiowych, dla przykładu najczęściej używane zwroty i słownictwo na lotnisku, hotelu czy sklepie.

Z reguły kurs językowy kojarzy się nam z nudnym "przerabianiem" kolejnych rozdziałów książki i zeszyt z pięknie wypisanymi słówkami. Uczestnicy kursów LangPOWER korzystają z specjalnie przygotowanych map myśli (ang. Mind Mapping), które są bardzo skutecznym sposobem na przyswajanie wiedzy. Kolorowe, drukowane na twardym papierze formatu A4, pozwalają na kojarzenie słownictwa i podstawowych zwrotów gramatycznych z naniesionymi nań obrazkami. Kursy językowe LangPOWER prowadzi firma Joylang.
Więcej szczegółów na stronie http://joylang.pl

 

joylang_logo_90dpi_400

 

zdj281cie0517_400