Świat jest obsypany mniej lub bardziej potrzebnymi rzeczami. Wszystko dostępne jest w setkach, a czasem nawet tysiącach wariacji. Od kilku lat zaczęto projektować dla różnych grup docelowych. Niegdyś laptopy były przeznaczone głównie dla panów. Na rynku komputery były szare i wielkie. Jednak gdy statystyki wykazały, że 50% grupy pracujących to kobiety, firmy komputerowe zaczęły się zastanawiać czy nie warto zmienić panujących trendów. Firmy zauważyły, że kobiety potrzebują czegoś, co jest nie tylko funkcjonalne, ale również ładne, a nawet modne.  Dlatego coraz więcej firm, tworzy swe nowinki technologiczne z myślą o kobietach.

Karim Rashid zaprojektował dla Asusa piękne, święcące laptopy, który mają lekko nierówną powierzchnię. Obudowa została bowiem podzielona na figury geometryczne, układające się w delikatne fale. Inspiracją przy tym projekcie były dla niego technologia, metody produkcji, materiały i życie codzienne. Obowiązkowo są one w ulubionym kolorze Karima, czyli różowym. Istnieje również wersja brązowa, ale kto by wybierał ją mając w ofercie przepiękny, wyróżniający się róż.
Eee PC Seashell Karim Rashid Collection ma calkiem niezłe parametry. Posiada on 10 calowy ekran podświetlany diodami LED oraz klawiaturę chiclet dająca duży komfort pracy. W środku znajdziemy procesor Intel® Atom™ N450 oraz technologię ASUS Super Hybrid Engine.

Firma HP postanowiła natomiast zacząć współpracę z Vivienne Tam wypuszczając na rynek kolekcję limitowanych laptopów przeznaczonych tylko dla pań. Design jest jak najbardziej kobiecy i posiada cechy lekkiego stylu. Na jednym komputerze znajdziemy azjatyckie kwiaty, natomiast na drugim olbrzymie motyle. Wyjątkowa lekkość tego mini notebooka - zaledwie 1 kg oraz niewielkie gabaryty powodują, że podobnie jak z torebką nie można się z nim rozstawać i należy mieć go zawsze „pod ręką”, by nawet w najbardziej nietypowym miejscu lub czasie móc z niego łatwo i wygodnie skorzystać. Ponadto HP Mini 1099ew Vivienne Tam posiada idealnie dopasowane podzespoły i oprogramowanie, które pozwalają na bezpieczną pracę oraz korzystanie z multimediów.

Firma Dell również postanowiła stworzyć coś specjalnie dla nas. We współpracy z producentem lakierów do paznokci OPI wypuścili właśnie na rynek limitowaną edycję laptopów w kolorach lakierów. Dell Mini są dostępne w 26 kolorach, w tym 20 będzie w klasycznych OPI odcieniach, a pozostała szóstka w kolorach wakacji, czyli „Nie jestem tak naprawdę kelnerką”, „Truskawkowa Margarita” czy „Drogi Mikołaju”

MSI stworzyła laptopa PR200 Crystal dla kobiet, które chcą zawsze wyglądać elegancko, nawet w pracy przy biurku.  Jednak czy da się na tym pracować?
Sercem laptopa jest mobilna technologia Intel® Centrino® Duo z bardzo mocnym, dwurdzeniowym procesorem. Wydajność pracy dodatkowo podnosi 2GB szybkiej pamięci operacyjnej, a dysk twardy pomieści aż 160GB informacji. Ekran natomiast ma 12,1 cala o rozdzielczości 800x1200.

W Polsce wciąż kobiety boją się opinii ciętych kolegów z pracy, dlatego laptopy przeznaczone tylko dla kobiet są wciąż mało popularne. Jednak mamy nadzieję, że sytuacja ta powoli ulegnie zmianie i biurko przestanie być tak szare, tylko zamieni się w  romantyczne kwiaty czy dziewczęcy róż.