Każda dziedzina ma swoje kamienie milowe, które wyjątkowo odznaczyły się w toku jej ewolucji. Śmiało można powiedzieć, że w przypadku gier RPG jest to Baldur’s Gate. Wydanej w 1998 gry nie trzeba specjalnie przedstawiać. Wyznaczyła ona standardy dla później powstałych tytułów spod kategorii RPG  Dungeons & Dragons®. Każdy szanujący się gracz musi kojarzyć ten tytuł i na pewno ucieszy go wiadomość, że tytuł ten powraca w rozszerzonej i poprawionej wersji.

baldur ipod

Na razie wiadomo tylko tyle, że gra będzie nosić tytuł Baldurs’ Gate: Enhanced Ediotion i nie będzie sequelem, a jedynie rozszerzoną wersją podstawowej gry. Ukaże się ona latem tego roku i obejmować początkowo będzie pierwszą część z dodatkiem Tales of The Sword Coast.

baldur ipod2

Nad projektem pracować będzie studio Overhaul Games. Jest ono częścią platformy dystrybucji cyfrowej Beamdog, której założycielem jest Trent Oster, twórca Baldur’s Gate oraz Neverwinter Nights, były pracownik BioWare. W projekt zaangażowani również będą pierwotni twórcy gry.  "To edycja rozszerzona, nie bezpośrednia konwersja. Mamy kod gry i dokonujemy w nim istotnych poprawek.” – Tak skomentował projekt przedstawiciel Beamdog.

Baldur- gra

Ciekawostką jest, że tytuł dostępny będzie też na iPada.

Źródło: www.baldursgate.com

Autor: Radosław Fijałkowski