Jednak nadal na ulicach możemy spotkać mnóstwo dziewczyn ubranych w legginsy. I to jeszcze nie koniec tego trendu z lat 80-tych. Na pokazach mody prezentujących sezon jesień 2009 / zima 2010 modelki były ubrane w ….legginsy.
Coraz mocniej widzimy trend na ekologię. Wiele projektantów postanowiło połączyć te dwa trendy.
Legginsy na przyszły rok będą inspirowane naturą. Przyroda jest coraz częstszym motywem w projektowaniu zarówno produktów, jak i mody. Legginsy już nie mają być w jednolitym kolorze, jak na przykład czarny tylko we wzory.
Legginsy zostały zainspirowane krzewami, drewnem czy drzewami. Do tego oczywiście najbardziej będą pasowały “Eco” dodatki. Drewniane, korkowe buty czy biżuteria, a do tego 100 % bawełniana koszulka. Moda Eco staje się absolutnym hitem w nadchodzącym sezonie.
Inne wzory odeszły od ekologii i poszły w kierunku futuryzmu. Charakterystyczne wzory, intensywne kolory legginsów mogliśmy zobaczyć na pokazach u takich projektantów jak Burberry, Pucci, Balenciaga czy Balmain. Romby, prostokąty, paski, koła czy abstrakcyjne formy - wszystko jest dozwolone. Niektóre wzory wręcz przypominają obrazki z iluzją.
Do takich legginsów zakładamy proste, czyste dodatki.