Każdy z nas na pewno chociaż raz bawił się Lego. Jednak od jakiegoś czasu panuje trend na tworzenie przedmiotów codziennego użytku z kolorowych klocków. Od kilku lat moda ta utrzymuje się niezwykle mocno, a projektanci próbują coraz to dziwniejsze rzeczy stwarzać z Lego.
Dla kobiet designerzy proponują bransoletki, naszyjniki czy spinki do włosów, natomiast mężczyźni mogą pocieszyć się spinkami do mankietów w koszulach.
Spinki wykonane ręcznie ze znakomitych materiałów. Do kupienia za 400 PLN w PixelGirlShop.
Gdy w dzieciństwie bawiliśmy się klockami chyba nigdy nie pomyśleliśmy, że następnym razem kiedy będziemy używać Lego to do otwierania win. Znajdzie się też coś dla smakoszy piwa - gustowny bottle opener. Do drinków przydadzą nam się kostki dla lodów Lego Ice Cube Tray. Wspomnienie cudownych chwil spędzonych podczas budowania z klocków Lego jest dostępne w czasie sączenia każdego drinka. Gadżet, zaprojektowany przez Okamoto Studio, służy do tworzenia kostek lodu w kształcie kultowych klocków.
Czas na kolacje. Zasiadamy do stołu, na którym czekają na nas sztućce z Lego. Komplet w skład którego wchodzi: widelec, nóż oraz łyżka kosztuje 17$. Rączka jest zrobiona z silikonu dzięki czemu wygląda identycznie jak klocek Lego. Nasza potrawa jest mało słona? O nic się nie martwcie, solniczka i pieprzniczka Lego na pewno pomogą nam przyprawić jedzenie.
Jeżeli uważacie, że to jeszcze za mało, wejdźcie do kuchni.
Munchausen, paryski duet projektantów Simon Pillard oraz Philippe Rosetti, najprostsze meble z IKEA przez tydzień dekorowali klockami. Do zbudowania blatu użyli ponad 20,000 klocków. Jednak efekt jest niesamowity. Szczególnie do prostych, czystych wnętrz.

Jednak Lego mają nie tylko zastosowanie w modzie i designie, ale również w architekturze. Klocki służą także do reperowania domów. Tak zwane „plomby” budowane są z Lego, dając bardzo oryginalne efekty. To się nazywa prawdziwa “sztuka ulicy”. W całej Polsce mamy przecież mnóstwo takich, zepchniętych na architektoniczny margines budynków. Jak bardzo stałyby się one kolorowe, gdyby ozdobić je Lego.

Lego również nie mogło zabraknąć w sztuce. Nathan Sawaya za pomocą klocków potrafi stworzyć prawdziwe arcydzieła, które budzą zainteresowanie osób na całym świecie.

Jak wam się podobają zupełnie nowe zastosowania Lego? Czy widzieliście jeszcze jakieś inne ciekawe produkty z klocków?