Bestseller Małgorzaty Kalicińskiej właśnie ukazał się na rynku książek elektronicznych w formie audiobooka. „Lilkę”, podobnie jak słynny „Dom nad rozlewiskiem”  czyta znakomita, polska aktorka Marta Klubowicz. Premiera  „Lilki” w formie audiobooka ma miejsce na platformie XXLSTOCK.COM, gdzie powstał literacki Showroom Małgorzaty Kalicińskiej.

„Lilka” ukazała się w sprzedaży 19 maja br. i niemal natychmiast została okrzyknięta kolejnym bestsellerem Małgorzaty Kalicińskiej. Pół roku po wydaniu papierowej wersji, na rynku pojawia się audiobook. Małgorzata Kalicińska nie jest typową „pisarką”, mówi o sobie raczej „kobieta pisząca”, stając tym samym w jednym szeregu z tysiącami, ba, nawet milionami polskich kobiet. „„Lilka” to opowieść o życiu dojrzałej kobiety na życiowym zakręcie. Nie jest to lektura tak relaksacyjna jak „Dom nad rozlewiskiem”, ale niesie ze sobą piękną życiową mądrość.” – mówi Anna Konarska, jedna z miłośniczek prozy Małgorzaty Kalicińskiej.

Nie jest to pierwsza książka Małgorzaty Kalicińskiej wydana w formie elektronicznej, cała saga „Nad rozlewiskiem”  i „Zwyczajny facet”, ma swoje wersje audio. W formie e-booka wydane zostało krótkie opowiadanie Małgorzaty Kalicińskiej pt. „Fiodor”, w którym autorka spisała wspomnienia ojca z czasów II Wojny Światowej. Małgorzata Kalicińska chętnie sięga po nowoczesne formy przekazu, jak sama mówi – „Mam tablet i czasami korzystam z takiej formy przekazu, ale nie do końca potrafię w taki sposób zatopić się w książce. Książka to jest jednak dla mnie ta tradycja, szelest kartek, zapach papieru. Natomiast pokochałam moją wielką miłością audiobooki, jestem ich absolutną fanką. Nasze powieści są tak pięknie podane przez naszych polskich aktorów, wspaniale się ich słucha. Głównie słucham ich w samochodzie, mam podzielność uwagi, także nie grozi mi że się zasłucham i walnę w drzewo. Pomaga mi to nawet w koncentracji.”.

Małgorzata Kalicińska porusza się w ciasnym kręgu osób, które potrafią dobrze przeczytać  tekst, przeznaczony do stworzenia audiobooka. Jak mówi – „Ważna jest dykcja i umiejętność podawania tekstu. Marta Klubowicz ma ciepły, kobiecy głos, czyta nieco nostalgicznie, ale to jej interpretacja.” . Literatura w formie elektronicznej ma sporo zalet, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy powracając do kultury obrazkowej, zapominamy o tym, jak cenną rolę odgrywa w życiu wyobraźnia.

Premiera audiobooka „Lilka” ma miejsce na platformie XXLSTOCK.COM. W literackim Showroom’ie Małgorzaty Kalicińskiej można znaleźć wydane dotychczas książki w formie elektornicznej, a także posłuchać fragmentów czytanych tekstów.

Zapraszamy na: http://www.xxlstock.com/malgorzatakalicinska