Alfa Romeo wypuściła limitowaną serię swojego coupe. We współpracy z Italia Independent stworzono serię 900 egzemplarzy modelu, który będzie nosił nieco przydługą nazwę – Alfa Romeo Brera Italy Independent.

Jak to zwykle bywa w limitowanych edycjach, modyfikowany jest głównie design samochodu i jego wyposażenie. Jednak niebagatelne znaczenie ma to, co znajdziemy pod maską. Ta edycja będzie dostępna z dwoma silnikami: czterocylindrowy silnik 2,2 o mocy 185 KM oraz sześciocylindrowy, widlasty o pojemności 3,2 i mocy 260 KM. Do wyboru przy mocniejszej jednostce jest skrzynia manualna lub automatyczna, chętni na wersję 2.2 będą mieć do „wyboru” jedynie manual. 
W tej edycji deskę rozdzielczą i kierownicę pokryto karbonem. W wystroju wnętrza króluje połączenie czarnej i czerwonej skóry. Pedały są wyposażone w aluminiowe nakładki. Przewidziano bardzo bogate wyposażenie standardowe. Znajdziemy tu m.in. automatyczną klimatyzację, 7 poduszek powietrznych, radio z CD i MP3 oraz tempomat.

Gdyby nie zadowolił Was standard, w opcji jest m.in. system nawigacyjny, car audio firmy Bose, system wspomagający parkowanie i reflektory Bi-ksenonowe. 
Cena zaczyna się od 32000€