Każdy z nas miewa w życiu chwile, kiedy mówi sobie pod nosem albo w głowie „kurczę, moje życie zrobiło się nudne”. Na taki stan rzeczy może składać się wiele elementów, takich jak: brak motywacji do pracy, odpowiednich zarobków, czy spełnienia w związku. Myśląc nad rozwiązaniem, trzeba wziąć pod uwagę life coaching.

Life coaching to nowoczesna usługa. Polega ona na pracy ze swoim coachem („trenerem”) podczas sesji telefonicznych, mailowych bądź odbywanych w cztery oczy. Praca ta natomiast polega na rozwiązywaniu problemów i osiąganiu celów klienta. Wiele osób narzeka na to, że ma na głowie masę kłopotów, że nie może zdobyć tego, na czym mu zależy („brak pieniędzy”, „brak powodzenia w związkach”, „nudne życie”). Pierwsze informacje o life coachingu pojawiły się w Polsce dziewięć lat temu. Nadal nie jest szeroko znany. Dlatego większość społeczeństwa myli life coaching z terapią u psychologa. Michał Wiśniewski i Borys Szyc jako pierwsi przyznali się, że chcą naprawić swoje życie. W tym celu zatrudnili „asystentów od szczęścia”. Tak w wolnym tłumaczeniu można przetłumaczyć „life coaching”. Amerykanie stworzyli tę profesję, by pomóc zestresowanym, zapracowanym i zagubionym ludziom w odnalezieniu drogi do szczęścia.
„To pewna bardzo mądra pani, osobisty trener, inaczej life coach” - wyjaśnił Borys Szyc w jednym z wywiadów. „ Podczas rozmów zderzam się ze swoimi wszystkimi kiepskimi cechami. Myślę, ile rzeczy zrobiłbym inaczej, ilu błędów nie popełnił? Ile ja związków schrzaniłem? Okazuje się, że może mój instynkt nie był wcale tak dobry, jak mi się wydawało. Wystarczał do chwili poznania, a potem? Mnie ten wizerunek wiecznego rozlatanego debila z ADHD już zaczął męczyć.” Michał Wiśniewski twierdzi, że jego coach jest najlepszym w Polsce i dodaje, że „na początku myślałem, że to jest jakiś psychiatra. Okazało się, że nic bardziej mylnego”. 

Life coaching może się okazać tutaj lekiem na całe zło. Podczas kilku godzin spędzonych na rozmowie z coachem może się okazać, że nasze problemy są łatwe do rozwiązania, a cele do osiągnięcia. Pierwsza z sesji po wykupieniu tej usługi, to sesja organizacyjna, w trakcie której coach i klient omawiają tematy pracy na kolejne spotkania. Po ustaleniu problemów do rozwiązania oraz celów do osiągnięcia life coach wraz z klientem podejmują drogę do zrealizowania zadań poprawy swojego życia. Podczas tego procesu klient może zauważać, jak wielkie zmiany dokonują się w jego podejściu do otaczającego go świata, do samego siebie i do innych osób. Poprawki, jakie wnosi life coaching do życia człowieka, są niekiedy tak zaskakujące, że aż trudno w nie uwierzyć. Life coaching to usługa, która może zmienić życie każdego na lepsze. Wszystko, co do tej pory wydawało się nie do osiągnięcia, może stać się bliższe niż kiedykolwiek