Niezależnie od tego, czy sprawdzasz pocztę, aktualizujesz swój status na Facebooku™, czy robisz zakupy w Internecie – na pewno nie chcesz, aby coś przeszkadzało Ci w pracy. Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) ogłosił dziś rynkową premierę zestawu klawiatury i myszy Logitech® Wireless Desktop MK710, który gwarantuje komfort użytkowania komputera stacjonarnego. Zestaw wyposażony został w miniaturowy odbiornik Logitech® Unifying, idealnie dopasowane do kształtu dłoni klawisze Logitech® Incurve keys™ oraz opcję błyskawicznego przewijania.
„Nikt nie przejmuje się wymianą baterii dopóki nie jest do tego zmuszony. Kiedy ten czas nadchodzi, zawsze jest to najmniej odpowiedni moment,” powiedział Rory Dooley, senior vice president i general manager w dziale Control Devices. „Dzięki gwarancji trzyletniej żywotności baterii, pracując z zestawem Logitech Wireless Desktop MK710 możesz zapomnieć, że w ogóle działa on na baterii” – dodał.

Gotowy do pracy lub rozrywki – kiedykolwiek, gdziekolwiek...
Dzięki kombinacji trzyletniej żywotności baterii oraz miniaturowego odbiornika Logitech Unifying, zestawu Wireless Desktop MK710 możesz używać w każdym miejscu i o każdej porze. W celu uzyskania tak długiego czasu pracy baterii, zaawansowana technologia Logitech® Advanced 2.4 GHz przesyła informacje znacznie szybciej, niż typowe systemy bezprzewodowe w paśmie 27 MHz. Ponadto, skrócenie czasu po jakim klawiatura i mysz przechodzą w stan spoczynku pozwala ograniczyć zużycie energii oraz minimalizuje opóźnienia, kiedy użytkownik postanawia wznowić pracę. (Szacunkowa żywotność baterii dla klawiatury firmy Logitech została opracowana 
w oparciu o kalkulację dla dwóch milionów naciśnięć klawiszy w ciągu roku, 
w środowisku biurowym; żywotność baterii dla myszy firmy Logitech może się różnić 
w zależności od użytkownika i charakteru pracy z komputerem.)
Zaprezentowany po raz pierwszy w sierpniu 2009 roku, miniaturowy odbiornik Logitech Unifying jest tak mały, że może być stale połączony z komputerem. Do jednego odbiornika można dodać do sześciu różnych kompatybilnych klawiatur i myszy Logitech. Dzięki temu użytkownicy nie muszą podłączać urządzeń do wielu portów USB oraz mogą dowolnie dopasowywać i dodawać akcesoria niezależnie od tego, gdzie się znajdują w danej chwili.
Komfort i wygoda – w zasięgu Twoich dłoni
Wchodząca w skład zestawu klawiatura oferuje wygodne klawisze Logitech Incurve keys™ oraz podpórkę pod nadgarstki. Dzięki wklęsłym kształtom klawisze stanowią idealną podporę dla palców oraz usprawniają pisanie. Dodatkowo, gładkie i zaokrąglone krawędzie sprawiają, że Twoje palce płynnie poruszają się po klawiaturze. Miękka podpórka pod nadgarstki pozwala Twoim dłoniom odpoczywać, kiedy nie piszesz. Ponadto, wyświetlacz LCD informuje o włączonych opcjach Caps Lock, Scroll Lock 
i Num Lock oraz stanie naładowania baterii.

Wygodna laserowa mysz zapewnia płynne i precyzyjne śledzenie ruchów na różnych powierzchniach. Superszybkie przewijanie pozwala błyskawicznie przeglądać obszerne dokumenty. Możesz również łatwo włączyć precyzyjne przewijanie click-to-click, które ułatwi nawigację po listach, slajdach oraz obrazkach. Profilowana konstrukcja myszki, dostosowana do prawej dłoni, zapewnia optymalne ułożenie ręki w trakcie pracy. Trzy przyciski, znajdujące się w zasięgu kciuka pozwalają, z pomocą specjalnego oprogramowania Logitech, sprawnie uruchamiać kolejne strony internetowe i aplikacje.
Zaawansowana łączność bezprzewodowa w paśmie 2.4 GHz daje niezawodność stałego łącza, wzbogaconą o wygodę bezprzewodowego interfejsu. Szybki transfer danych, praktycznie brak opóźnień, czy chwilowych zaników sygnału oraz 128-bitowe szyfrowanie AES daje gwarancję bezpieczeństwa danych.
Dostępność i cena
Zestaw klawiatury i myszy Logitech Wireless Desktop MK710 jest dostępny 
w Europie od początku lutego 2010, a jego sugerowana cena detaliczna to 379 PLN.