Capcom ostatnimi czasy ma szczęście jeśli chodzi o zainteresowanie jakie wykazują gracze udostępnianymi przez studio wersjami demonstracyjnymi swoich produkcji. Olbrzymi sukces wersji demonstracyjnej Resident Evil 5 ustanowił pułap, przy którym wydawcę już niewiele mogło zaskoczyć.

Znalazła się jednak gra, a w zasadzie jej wersja demo, która dotychczasowego króla zdetronizowała. Lost Planet 2 okazał się o wiele lepszy.

W ciągu pierwszych 24 godzin mieliśmy więcej ściągnięć wersji demonstracyjnej Lost Planet 2 niż w analogicznym okresie w przypadku gry Resident Evil 5.

To zaskoczyło nas wszystkich.

Wydawca nie podał konkretnych wyników, ale dla przykładu demo Resident Evil 5 opublikowane w lutym ustanowiło rekord w momencie, gdy w ciągu pierwszego tygodnia zostało ściągnięte prawie 2 miliony razy, z czego 1.3 miliona ściągnięć odbyło się w ciągu pierwszych trzech dni od momentu publikacji.

Wersja demonstracyjna Lost Planet 2 ukazała się na rynku 19 sierpnia bieżącego roku, w pierwszym dniu trwania targów elektronicznej rozrywki GamesCom, ekskluzywnie na Xbox Live

Więcej na gamelobby.pl