Louis Vuitton zabiega o gwiazdy designu przy projektach nowych wyrobów skórzanych na aukcję charytatywną dla czerwonego Krzyża. Cel jest niezwykle szlachetny, więc chętnych do pomocy nie jest trudno namówić. Nie mówiąc już o tym, kto śmiałby odmówić Louis Vuitton?

Wspaniała fotograf cele brytów Annie Leibovitz i artysta Damien Hirst widnieją na górze listy pośród kilku niezwykłych osobistości, którzy będą gościnnie tworzyć wzory toreb i walizek bagażowych Louis Vuitton w ramach aukcji charytatywnej. 

Z założenia grupa ograniczyć ma się do sześciu gości-projektantów. W tym swoje trzy grosze doda oczywiście dyrektor artystyczny Louis Vuitton, Marc Jacobs i kompozytor Gustavo Santaolalla, zdobywca Oscara za "Babel" i "Tajemnica Brokeback Mountain". Artyści nakreślą swoje wyobrażenia o Louis Vuitton, które będą stworzone pod francuską etykietą paryskiej pracowni, która ma już 150 lat.

Leibovitz zaprojektowała plecak, w monogram Louis Vuitton, która zawiera wewnątrz czerwone przedziałki z mikrofibry i tapicerkę z czarnej skóry. 59-latka, znana z długoletniej współpracy z "Vanity Fair" i czasopismami jak Rolling Stone, stworzyła także pasującą torbę na ramię do aparatu, kierując się własnym fotograficznym doświadczeniem. Damien Hirst naszkicował wysoką walizkę w kolorze czarnym z niebieskimi wykończeniami z kilkoma schowkami do przechowywania narzędzi. Natomiast Marc Jacobs stworzył designerską torbę na przewożenie psa, tak aby jego pupilki, Daisy i Alfreda, mogły podróżować razem z nim w pełnym blasku stylu. Argentyńczyk Gustavo Santaolalla zaprojektował luksusowy uchwyt na jego ronroco - instrument strunowy z rodzinnej Ameryki Południowej. Zróżnicowanie oferowanych projektów zachęca do wzięcia udziału w licytacji. Nie prędko będzie można zdobyć produkty tego typu . 

Wszystkie sześć projektów zostanie wydane w limitowanej edycji i sprzedanych na aukcji Sotheby's w Londynie w dniu 17 listopada w ramach pomocy dla Czerwonego Krzyża