Podczas, gdy większość z nas słysząc ostrzeżenia meteorologiczne przed burzami stara się zabezpieczyć swój dobytek, oni właśnie wychodzą na zewnątrz. Głośne pomruki piorunów powodują, że każdy szuka schronienia. A oni? Pakują aparat i jadą na fotograficzne łowy.
Nazywają siebie łowcami burz. To ludzie, którzy są zafascynowani ogólnie pogodą, a burzami w szczególności. Amatorsko na podstawie obserwacji i pomiarów meteorologicznych przewidują wystąpienia opadów, burz i nawałnic. Dla nich zabawa zaczyna się wraz z pierwszą ujrzaną na niebie błyskawicą.
O swoich zainteresowaniach dyskutują na forach internetowych. Tam też publikują raporty meteorologiczne, ostrzeżenia dla regionów, w których przewiduje się gwałtowne zjawiska atmosferyczne. W tym celu pomagają im także radary burzowe. Na specjalnych stronach w sieci są publikowane na bieżąco mapy z radarowym obrazem okolicy. Na tej podstawie wiadomo, gdzie aktualnie znajduje się chmura burzowa (zwana fachowo komórką burzową). Swoje obserwacje dokumentują zdjęciami – w galeriach można obejrzeć piękne zdjęcia błyskawic, które rozświetlają nocne niebo.
Natura potrafi być piękna. Sęk w tym, że często to, co piękne dla oka jest mało bezpieczne. W tym celu Łowcy Burz opracowali szereg poradników, jak zachować się w czasie burzy czy też jak przewidzieć jej nadejście.

Przyjemne z pożytecznym!