Land Rover potwierdził wejście do seryjnej produkcji samochodu oznaczonego jako LRX. Premiera tego samochodu zapowiadana jest na rok 2011. Land Rover LRX to trzydrzwiowa terenówka, ale raczej na delikatny teren.

Ciekawostką są niewielkie gabaryty tego pojazdu. Całkowita długość to około 4,3 metra. LRXa poznaliśmy do tej pory w dwóch obliczach: białym i czarnym. Wersja produkcyjna (bo te zaprezentowane to dopiero concept car) zostanie zaprezentowana za rok, a za 2 lata będzie można już zamawiać ten samochód.

„Terenówki miejskie” są samochodami, które wyglądem mają nawiązywać do samochodów typowo do ciężkiego terenu, ale jednocześnie zachowują pełen komfort i nawet można rzec – luksus. Mają napęd na 4 koła, ale zazwyczaj jest on aktywowany automatycznie i nie uświadczymy tam prawdziwego reduktora. Posiadają zazwyczaj bogato wyposażone wnętrze. Są idealne dla kogoś, kto mieszka w górzystym terenie, a typowy, nisko zawieszony samochód miałby w takim terenie problemy. Zazwyczaj jednak śmigają po normalnych drogach