Asya Kozina w swoich pracach łączy nowoczesność z barokiem, tworząc dzieła sztuki z papieru. Ukrainka, na stałe mieszkająca w Sankt Petersburgu, jest artystką, która upodobała sobie jeden z najbardziej przesadzonych i wyolbrzymionych trendów w historii sztuki, barok. Poprzez papierowe kreacje oddaje hołd barokowi, ale eksperymentując i wplatając w niego motywy współczesne. Integracja symboli barokowych i industrialnych tworzy prawdziwą eksplozję form, kształtów i różnorodność faktur.

Papierowe kompozycje tworzą skomplikowane wzory, jakby zostały misternie złożone w całość niczym układanka. Nakrycia głowy i ozdoby przeradzają się w fantastyczne twory, starannie wycięte z papieru. Kolekcja artystki obejmuje również miniaturowe nakrycia głowy, mierzące około 30 centymetrów.

„Nasza nowa seria to połączenie starego i nowego luksusu. Wieżowiec wyrasta na szczycie ozdobnej fryzury, a samolot został ozdobiony kwiatami i strusimi piórami”, mówi artystka, zaś „(…) diabelskie koło, skrzypce, kwiaty wiśni w japońskiej peruce jako symbol wielokulturowego charakteru współczesnego życia”. Fantastyczne, barokowe i rokokowe peruki były pierwotnie symbolami luksusu i wyrafinowania. Zawierały rzeźby z owoców, kwiaty i ptaki. Współcześnie wyrastają w papierowych formach, połączone z nowoczesnymi akcentami.

Wszystkie zdjęcia wykonała Anastasia Andreeva.