Dubaj zaskakuje nas ponownie. Pamiętacie ruchomy budynek ? Wielu trendzowiczów było totalnie oszołomionych tą budowlą. Dzisiaj kolejna architektoniczna perła.

To pierwsza na świecie podwodna osada. Budowa ma zająć 3 lata i pochłonie 500 milionów dolarów. Od dawna futuryści przewidywali że XXI wiek będzie eksplorował przestrzeń morską. Okres prób eksploracji kosmosu najwyraźniej dobiega końca i za sprawą takich inicjatyw jak podwodna osada zainteresowanie ludzi przenosi się w przestrzeń która jest bliższa. Okolice Dubaju, najdynamiczniej rozwijającej się światowej metropolii uświetni Hyropolis. To miejsce dla prawdziwych humanistów, którzy niczym kapitan Nemo łąkną rozmaitych inspiracji nie ograniczając się jedynie do przestrzeni ziemskiej.
Atrakcje, które oferuje Hydropolis są zdeterminowane przez żywioł wody. Podwodne muzea, instytut badawczy, spa czy klinika chirurgii kosmetycznej to jedynie fragment bajkowej oferty, którą będzie oferował kolejny zlokalizowany w Dubaju cud na miarę XXI wieku. Wspomnimy jeszcze o basenie z kryształowymi rzeźbami, podwodnych restauracjach- Nautilus- w nawiązaniu do wizji Juliusza Verne czy Havanie, w której będziemy mogli delektować się wodnymi fajkami. Do tego gigantyczne centrum handlowe... Czego chcieć więcej od życia. TrendzIn dla Dubaju. Kolejny raz.