Kolekcja łączy ze sobą czerń, biel i energetyczny pomarańcz. Kreacje są proste i zwiewne. Maciej Zień spojrzał na ubrania okiem praktycznym, projektowane były bowiem, jak łatwo zauważyć, do codziennego użytku. Projektant postawił na prostotę. Pomimo ich surowości wyglądają niezwykle bogato. Takie czary czynią misterne drapowania, które dają złudzenie wielowarstwowości. Kreacje uszlachetniają materiały, z których zostały wykonane. Jedwab i kaszmir.

W jednym z wywiadów projektant wyznał: „Inspiracją była również bardzo prosta forma wiązania szalika. Ale szalikiem można się bawić i wiązać go na różne sposoby, które dają początek architektonicznym kształtom.”
Zień urozmaicił swoją kolekcję sukniami ślubnymi. Bawił się klasyką i awangardą. Publiczność była mile zaskoczona, chociaż dało się słyszeć głosy niezadowolenia i złośliwe komentarze na temat sukien ślubnych sięgających przed kolano. Sam projektant mówi : „suknia ślubna to mieszanka tradycji, pewnej zmysłowości i oczywiście trendów mody.”

Niespodzianką były również sandały specjalnie zaprojektowane w Paryżu przez firmę NUNC wykonującą obuwie m.in. dla ostatniej kolekcji Burberry.
Wśród gości znaleźli się miedzy innymi i : Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski,  Edyta Herbuś, Anna Korcz, Justyna Steczkowska, Monika Richardson, Paweł Deląg oraz Olivier Janiak