Wiosenno-letnia Caterina zaskakuje spójnością, mnogością kolorów i niebywałą świeżością. Prostota, duża ilość barw i możliwość łączenia ze sobą poszczególnych elementów, to podstawa filozofii najnowszej kolekcji marki.

Marka Caterina od lat projektuje dla kobiet, jednocześnie inspirując się nimi. Na sezon wiosenno - letni przygotowała kolekcję, która wyraźnie różni się od wcześniejszych propozycji. Jest nietypowa, rewolucyjna i wyjątkowa, niczym kobiety… Ta kolekcja pozwoli kobietom w jeszcze bardziej ekspresyjny sposób wyrażać siebie.

Innowacją w najnowszej kolekcji Caterina jest przede wszystkim kolor - mocny i nasycony.  Kolor jest punktem wyjściowym tego sezonu. W kreacjach dominują tęczowe barwy: żółty, pomarańczowy, kobaltowy, zielony i fuksjowy, które śmiało można łączyć.

W wiosenno-letniej kolekcji nie zabrakło bieli, która przyjemnie chłodzi rozgorączkowane zmysły i stanowi kontrast do ostrych barw. W wersji Total, reprezentuje nurt chłodnej elegancji. Obecne są także kolory ziemi: od prawie białego beżu po spopielałe brązy. I nieśmiertelna czerń – trudno bowiem wyobrazić sobie szafę bez jej udziału.

Luksusowe tkaniny po które projektanci marki sięgali najczęściej w tym sezonie to: jedwabny szantung, szyfon, czy atłas. Materiały te nadają kreacjom lekkości i zwiewności. W kolekcji obecne są również wysokogatunkowe bawełny, chłodne lny i niezastąpione dżerseje i dzianiny. W tym sezonie zdecydowanie przeważa jednobarwność, wzory stanowią tylko ich uzupełnienie. Najczęściej to inspiracje drukami etnicznymi, w tym także wzorami zwierzęcymi i elementy graficzne.

Do łaski ponownie powrócił minimalizm. Proste żakiety, ołówkowe spódnice, sukienki dopasowane do sylwetki. Dzięki temu wszystko można łączyć i mieszać ze sobą.

Prostota formy cechuje również kreacje typu oversize. Tego typu modele pozwalają na warstwowe łączenie - nakładanie większych elementów na mniejsze. W  ten trend wpisują się przeźroczyste szyfony i delikatne, jak tiule dzianiny, które wręcz wymuszają  ubieranie kilku warstw.

Caterina w swojej ofercie posiada także luksusowe dodatki: buty, torebki czyli akcesoria, które „domykają” sylwetkę i powodują, że kobieta w pełni czuje się ubrana. W tym sezonie Caterina postawiła z jednej strony na na kolor, z drugiej na idealne dopasowanie dodatków do kolekcji. Buty są głównie na wysokich obcasach – w żadnych innych kobieca noga nie wygląda tak fascynująco. Caterina, jak żadna inna marka, dba nie tylko o sexowny wygląd, ale przede wszystkim o wygodę kobiecych stóp. Buty dzięki zastosowaniu wewnętrznej platformy są wygodne i nie meczą nóg.

Ważna jest zasada: im mniej, tym bardziej elegancko. Im prościej, tym bardziej stylowo. Prostota i możliwość łączenia ze sobą poszczególnych elementów rozbudza wyobraźnię i pozwala na stworzenie niepowtarzalnego stylu. Stylu kobiety wyjątkowej.

Moda - Caterina

Biel to kolor wiodący tego lata

Sexowna, złota sukienka

wiosna/lato 2012

Świetne połączenie białego i żółtego

Różowa sukienka na lato

Wiosenno letnia kolekcja Caterina