Jest również powodem wielu nieporozumień i sprzeczek, bo przecież każdy z nas ma inną wizję wypoczynku. To także ostatni moment, kiedy możemy wykupić ofertę last minute, by cieszyć się wschodami i zachodami słońca poza naszym miejscem zamieszkania. Jest jednak pytanie: gdzie jechać? Ofert jest tyle, że przeglądając je, nie trudno o zawrót głowy. Foldery kuszą kolorowymi ofertami i zachęcają dodatkowymi atrakcjami. Jaka szkoda, że nie można być w kilku miejscach jednocześnie!



Wydaje się, że wymagania turystów rosną, a biura turystyczne i organizatorzy nie zawsze nadążają za fantazją ludu. Jest jednak miejsce inne od pozostałych, egzotyczne i naturalistyczne, słowem idealne zarówno dla fanów ekologii, poszukiwaczy dzikich przygód, ale także dla tych, którym znudziły się wyspy Fidżi, lub piasek plaż południowych. Tym miejscem jest Magic Mountain - hotel położony w prywatnym rezerwacie Huilo - Huilo Biological Reserve w południowej części Chile, którego właścicielem od 1990 roku jest Victor Petermann

Magic Mountain Huilo - Huilo Biological Reserve

 

 

Magic Mountain Huilo - Huilo Biological Reserve

 

Budynek w kształcie góry jest rzeczywiście magiczny. Z jego "stoków" spływa woda, która swym szumem koi i relaksuje. Hotel zbudowany jest z lokalnego drewna i kamienia, a porośnięty mchem i roślinnością. Góruje ponad drzewami, a dotarcie do niego nie jest łatwe - wejście znajduje się pod ziemią i aby się do niego dostać, trzeba przejść przez drewniany, wiszący most (cóż to jednak znaczy dla współczesnego Indiany Jonesa?). Pokoi jest 9, a każdy posiada nazwę miejscowego gatunku ptaka.

 

Magic Mountain Huilo - Huilo Biological Reserve

 

 

Magic Mountain Huilo - Huilo Biological Reserve

 

Co oferuje nam "Magiczna Góra" oraz teren wokół? Możemy spróbować lokalnych specjałów w restauracji, skorzystać z jacuzzi znajdującego się w wydrążonym pniu, korzystać ze SPA, stoków narciarskich, przejażdżek konnych, pola do mini - golfa, "podglądać" wulkany, przejechać się najdłuższą kolejką linową. Tyle atrakcji, że nie sposób wymienić wszystkie. Zachęceni? No to ruszajcie!

 

Magic Mountain Huilo - Huilo Biological Reserve

 

Warto jeszcze wspomnieć o cenie - od 250$ do 400$ za noc.

Autor: Dorota Bednarek