Shuhei Yoshida, prezes koncernu Sony, w wywiadzie udzielonym serwisowi Eurogamer wypowiedział się na temat tytułów startowych, przygotowywanych dla PlayStation 3, wykorzystujących kontroler ruchu.

Koncern robi wszystko, by obniżyć koszta początkowe związane z zakupem nowego urządzenia, przez co wszystkie gry, jakie ukażą się wraz z premierą sławetnej różdżki, będą mogły zostać obsłużone nawet przez jeden kontroler.

Naszym celem... lub też życzeniem jest, byście posiadali dwa kontrolery. Zgodnie z tym, co prezentowaliśmy na E3 - możemy z nimi zrobić rzeczy naprawdę niesamowite. To tak, jakby włożyć ramiona w odbiornik telewizyjny - macie całkowitą kontrolę nad przestrzenią 3D znajdującą się przed Wami.

Ale ze względu na koszta, wiecie... ludzie muszą mieć też PlayStation Eye, podchodzimy do startu kontrolera upewniając się, że wszystkie gry, które stworzymy mogą być rozgrywane za pomocą jednego kontrolera i wspomnianej kamery. Dla osób posiadających dwa kontrolery, cóż... doświadczenie ulegnie znacznym zmianom jeśli kupicie drugi kontroler.

Na wspomnianych już targach elektronicznej rozrywki Sony poinformowało, że jedna kamera będzie mogła naraz rozpoznawać i odpowiednio obsłużyć cztery kontrolery.

Proces tworzenia oprogramowania do obsługi kontrolerów ciągle nie dobiegł końca. Każda kolejna wersja jest lepsza, jest też wzbogacana lub zubażana o konkretne funkcjonalności. Ciągle nad tym pracujemy.

Kontroler ruchu przeznaczony dla PlayStation 3 zadebiutuje na rynku wiosną 2010 roku. Więcej szczegółów na temat urządzenia, zgodnie z obietnicami, poznamy na zbliżających się targach Tokyo Game Show 2009

Więcej na gamelobby.pl