Moda na przyszły letni sezon jest wyrazista, pełna życia i świeżości. Mimo wspólnego mianownika tendencje kierują się w różne strony, oferując w ten sposób swobodne możliwości wyboru przedstawicielkom różnych grup stylowych i wiekowych. Makalu w swojej ofercie proponuje trzy linie stylistyczne:

BACK TO THE FUTURE
Inspiracja płynie z elementów geometrycznych, futurystycznej architektury i anatomii ludzkiego ciała. Geometria kroju i zredukowany design to czysta, bawiąca się asymetrią tendencja przyszłości. Tak radykalne formy wywołują jednak potrzebę najbardziej radykalnego kontrastu: zestawienia bieli i czerni, gdzie czarne jak samo piekło tkaniny budują przeciwwagę dla czystej i niewinnej bieli podkreślając prostotę i surowość nowoczesnych fasonów. Dzięki nim kobieta staje się silna i pewna siebie, łagodności zaś nadaje jej nałożenie transparentnej czerni na czystą biel. 

ADVENTURE SPIRIT
Inspiracja barwną i egzotyczną podróżą w nieznane rejony, gdzie piaskowa kolorystyka i botaniczna precyzja składają się na nową wizję przygody. Trend ten nawiązuje do tego co już znamy i lubimy, w nowych interpretacjach. Jest to m.in. styl safari lub cargo w bardziej szlachetnej wersji, gdzie szyku i kobiecości przydają lejące się jedwabie, pozostają natomiast typowe dla stylu cargo detale: kieszenie z klapkami, wiązane paski, troczki czy naszywki. Kolor piaskowy występuje w atrakcyjnym błyszczącym jedwabiu lub matowym dżerseju. Szeroka obecność dżerseju, będącego podstawą dla różnorodnych zastosowań doskonale uwypukla wiodące określenie przyszłego sezonu, jakim jest „zrelaksowanie”. Stanowi on również najważniejszy element sprzyjający uzyskaniu komfortu i wygody, a co najważniejsze - pozwala się płynnie modelować. Najbardziej na dżerseju skorzystają sukienki, ale także drapowane bluzki czy spodnie, a same drapowania staną się znakiem rozpoznawczym nadchodzącego lata. Ten wzbogacony modnymi akcentami styl safari dla wyższych sfer wzbogaci się o dodatkowy czynnik, jakim są skóry pytona ukryte w zakamarkach ubioru lub występujące na całej powierzchni płaszczy, spódnic i butów. Do kluczowych akcesoriów tego trendu należy też dekoracyjna etniczna biżuteria i paski sprzyjające tworzeniu kulturowej kosmopolitycznej mieszanki.  

NATURE EXPERIMENT
Źródłem inspiracji trzeciej linii Makalu są elementy świata organicznego, skomplikowane nadruki kwiatów i żywe barwy ptaków. To kolorystyczne show z przewagą niebieskiego, czerwieni i granatu nocnego nieba, któremu akompaniują elementy młode, ale nie naiwne, raczej mocne w swoim wyrazie i przeznaczone dla wyrazistej kobiety.
Dominującym elementem we wszystkich trzech trendach jest obecność licznych fasonów sukienek. Są one nie tylko atrakcyjne same w sobie, ale stanowią również doskonałą bazę do tworzenia zestawów. Korzenie tych nowych sukienek tkwią zarówno w T-shirtach, męskich koszulach oraz w tradycji haute couture. 

Nowy sezon w Makalu to także zabawa w łączenie pojedynczych elementów ubioru na wzór dowolnie kształtowanego kolażu. Niezastąpiona jest tutaj rola akcesoriów, które firma proponuje w bogatej gamie. Znajdziemy tu zarówno buty, torby, paski, biżuterię i szale. Te ostatnie coraz częściej noszone będą w charakterze biżuterii, a sama biżuteria zaspokoi potrzebę bycia glamour, ożywiając w ten sposób pragmatyczną modę na przyszłe lato