Kampania „Tworzymy historię” oficjalnie ruszyła w styczniu 2007 r. i przez dwa lata trwania konkursu zarejestrowano ponad 16 000 zgłoszeń (z około 90 różnych krajów z całego świata), z czego około 2000 opublikowano w internecie.
Najlepsze fotoopowieści zostały pokazane w licznych magazynach poświęconych modzie.

W końcu grudnia 2008 roku na stronie internetowej www.makehistory.eu opublikowano fotoopowieści autorstwa 101 finalistów. Jury, w skład którego weszli: Veronique Kolasa (Le Book), Carla Sozzani (Galleria Carla Sozzani), Terry Jones (i-D Magazine) i Frank Kalero (Ojo de Pez), wyłoniło zwycięzcę spośród tych prac.

Tytuł zwycięskiej fotoopowieści, ogłoszonej przez Jury konkursu 25  lutego 2009,  to „THE WEAK IN WONDERLAND”.
Autorką zdjęcia, które zostało nagrodzone kwotą 50 000 euro, jest Rossella Dimichina, 27-letnia mieszkanka Ferrary (Włochy).

Nagrodzona praca, wraz z pozostałymi finalnymi fotoopowieściami, będzie wystawiona w Revel Gallery w Mediolanie, w dniach od 25 lutego do 9 marca 2009 roku.

Kampania „Tworzymy historię” przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów i stała się jedną z najważniejszych inicjatyw Lee. Mimo że zgłoszenia pochodziły z najrozmaitszych środowisk kulturowych, a rozpiętość tematów była przeogromna, to poczucie jedności nadało kampanii specyficzny klimat, w którym poszczególne historie łączą się ze sobą, tworząc nową, większą całość.

Właśnie dlatego marka Lee postanowiła rokrocznie nagradzać kolejne fotografie.
Sprawdź informacje dotyczące kolejnej edycji: www.makehistory.eu