Makijaż to kobieca metoda na poprawienie wszelkich mankamentów cery. Zmiany trądzikowe, blizny, przebarwiania staramy się ukryć pod grubą warstwą fluidu lub pudru. Czy na pewno dobrze dobierasz swoje kosmetyki?

Warto jednak pamiętać, że częste stosowanie tych preparatów może znacznie nasilać istniejące już zmiany. Kosmetyki mogą przyczyniać się do powstawania nowych wyprysków. Gęsta konsystencja oraz gruba warstwa kosmetyku na skórze prowadzą do zaczopowania ujść gruczołów łojowych. Istnieją jednak kosmetyki, które mają lżejszą konsystencję. Cienka warstwa make-up i kosmetyk ze sprawdzonej firmy, odpowiedni dla cery trądzikowej, mogą być stosowane przez kobiety, chociażby w celu poprawy samopoczucia. 
W leczeniu trądziku bardzo ważna jest pielęgnacja skóry. Spośród dostępnych kosmetyków warto wybierać te, które nie zawierają związków drażniących, nie wysuszają nadmiernie skóry i są przeznaczone do pielęgnacji skóry trądzikowej. Do powszechnych związków drażniących zaliczamy: parafinę, stearynę, glikol propylenowy, rtęć, bizmut, trójetanolaminę, pochodne kwasu benzoesowego (nipagina), kwas borowy, pochodne fenolu (krezole), aceton, ksylen, talk (obecnie niezalecany ze względu na właściwości rakotwórcze), czerń brylantową. 
Można przyjąć prostą zasadę: im mniej składników zawiera kupowany przez nas produkt, tym mniejsze ma właściwości uczulające i drażniące.
Więcej informacji i artykułów na temat cery trądzikowej szukaj na stronie: abctradzik.pl

Więcej na jejuroda.pl