Jaki powinien być makijaż latem? Jeśli wybieramy się na plaże to makijażu powinnyśmy mieć jak najmniej. A jeśli wydaje się on nam niezbędny to musi być wodoodporny. Lato to czas, w którym najlepiej zapomnieć na jakiś czas o kredce do oczu i podkładzie, gdyż w upalne dni zamiast poprawić nasz wygląd lub podkreślić urodę, mogą nas tylko oszpecić. 
Rozmazana kredka, spływające resztki pudru lub podkładu to nigdy nie wygląda dobrze a na plaży nawet najlepsze kosmetyki mogą nie zdać egzaminu trwałości. Poza tym podkład zapycha pory, które pod wpływem ciepła samoistnie się otwierają i nie mają szansy się oczyścić, co w efekcie pozostawi na naszej twarzy szpetne krosty. W tym wypadku podkład zamiast tuszować będzie przyczyną ich powstawania.

Tusz do rzęs, jeśli nie da się bez niego obejść też koniecznie musi być wodoodporny. Cienie do powiek polecałabym zarezerwować na wieczór gdyż w ciągu dnia na spoconej skórze powiek będą się one rolować, tracąc efekt. 
Dla tych, którzy nie mogą obejść się bez makijażu nawet na plaży na szczęście stworzono kosmetyki wodoodporne. Ci, którzy mogą na jakiś czas sobie makijaż odpuścić polecam kilka minut dziennie opalać czystą skórę twarzy na słońcu by uzyskać lekką opaleniznę a gwarantuję, że wystarczy lekki makijaż oczu na wieczór a efekt będzie piorunujący