Makijaż trwały kusi wiele kobiet. Mieć komfort bycia pomalowaną cały czas. Wyglądać dobrze, bez większego wysiłku. Wyobrażacie sobie, że wstajecie rano i od razu wyglądacie pięknie? Tak jak bohaterki w filmach. Ale czy makijaż permanentny może zapewnić nam zawsze świeży look? I czy faktycznie efekty są tak długotrwałe? Czytając fora internetowe przekonałam się, że wiele kobiet ma taki zabieg za sobą. Ich opinie są całkiem optymistyczne. Makijaż na trwałe można sobie zafundować w gabinetach kosmetycznych. Możemy nadać barwę ustom, oraz zrobić dolną i górną kreskę na powiece. Usta można wypełnić kolorem lub zrobić sam kontur. Zabieg ten kosztuje ok. 500 – 800 zł.

Kreski na oczach wyglądają podobnie do tych, które robimy eyelinerem. Aczkolwiek kreski nie są tak czarne, jak te zrobione kredką. Barwnik także traci na wyrazistości przez promienie słoneczne. Wykonanie makijażu oczu może kosztować ok. 600 zł. Przyciemnić można też brwi. Celem zabiegu jest skorygowanie kształtu brwi, mogą być przecież nieregularne, lub mało widoczne.
Makijaż powiek powoduje efekt wyraźniejszego oka. Dobrze zrobione kreski wyglądają naturalnie. Z czasem, kiedy kolor traci na wyrazistości, trzeba jednak poprawiać kreski kredką, albo eyelinerem. Nie jest też tak, że same kreski wystarczą i efekt pomalowanych oczu mamy gotowy. Tusz do rzęs, czy cienie do powiek zawsze nadadzą wyrazu naszemu spojrzeniu.
Zabiegi mogą być wykonane ze znieczuleniem. Kobiety skarżą się, że bez znieczulenia zabiegi te są nieprzyjemne i bolą. Po zabiegu powieki mogą być napuchnięte, mogą boleć, ale ból szybko mija. Gorzej jest jednak z ustami. Lepiej wziąć dzień wolnego po takim zabiegu, bo usta naprawdę są napuchnięte i ich wygląd może przerazić. Nie należy się jednak bać ich wypełnienia. Czuje się bardziej dyskomfort niż ból.

Na makijaż permanentny decydują się kobiety zapracowane, które mają mało czasu. Jest to też dobry pomysł dla tych osób, które nie lubią się malować. Na wykonanie tego zabiegu mogą się zdecydować, też te z nas, które mają uczulenie na kosmetyki kolorowe. Takie podkreślenie swojego naturalnego piękna może trwać nawet 5 lat. Trwały makijaż jest na pewno bardzo wygodny. Jednorazowy koszt jest może duży, ale efekt, a przed wszystkim wygoda jest zapewniona