Pokaz prezentujący sezon jesień 2009 / zima 2010 Marca Jacobsa był niezwykle barwny. Kiedy większość projektantów tworzy jesienno-zimowe kolekcje w spokojnych odcieniach, zgniłej zieleni, szarości czy czerni, Marc postanowił się wyróżnić. Projektant przeniósł całą kolorową paletę ze swojej wiosenno-letniej kolekcji, nadając niesamowity klimat swoim ubraniom. Fluorescencyjne kolory, jak żółty, pomarańczowy, różowy, zielony czy niebieski, królowały na wybiegu.
Był to znak, że jesień z pewnością nie będzie nudna i szara. Przynajmniej nie u Marca Jacobsa oraz na naszych oczach.
Dyskotekowy makijaż, bowiem wrócił do łask. Teraz tak jak w latach 80-tych modne są wyraziste, mocno pomalowane oczy w kolorze tęczy. Oczy malujemy metalicznymi, mocnymi cieniami, które na górnej powiecie wchodzą na łuk brwiowy i skroń. Kolory wszystkie są dozwolone, natomiast najlepiej widziane będą niebiesko-fioletowo-zielone.
Taki makijaż jest zarezerwowany tylko na weekendy, w inne miejsca lepiej nie ryzykować. Szefowi nasz powrót do lat 80-tych nie koniecznie mógłby się spodobać.
Gwiazdy już teraz noszą pomalowane oczy w rytmie disco.
Natasza Urbańska, Maria Sadowska, Lila Kociak oraz Katy Perry pokochały go od razu!
Najlepiej pasują do tego makijażu satynowe sukienki, również w wyrazistych kolorach, które świetnie dopełniają pomalowane oczy.
Do tego make-up’u malujemy usta samym błyszczykiem, oraz lekko zarysowujemy różem, kości policzkowe. To w końcu oczy grają pierwsze skrzypce!