Wśród kosmetyków do makijażu, które po prostu trzeba mieć, zajmuje czołową pozycję. Ma niezwykle bogaty wachlarz zastosowań, a dzięki wielu wariantom dostępnym na rynku jest możliwość odnalezienia tego, który w pełni zaspokoi nasze pragnienia. Oto kilka argumentów, dlaczego puder jest jednym z najlepszych przyjaciół kobiety.

Utrwala makijaż

Podstawowym zadaniem pudru jest utrwalenie podkładu. Można w tym celu stosować specjalny utrwalacz, ale używany na co dzień puder także sprawdzi się fantastycznie. Bez znaczenia w tym przypadku jest to, czy posiadamy kosmetyk sypki czy w kamieniu. Odrobinę pudru nakładamy na specjalny duży pędzel i omiatamy nim buzię. Mało tego – zastosowany pod cienie do powiek lub pod pomadkę znacząco przedłuży trwałość tych kosmetyków, przez co makijaż będzie świeży przez cały dzień.

Matuje zbyt błyszczącą cerę

Puder jest niezbędny dla kobiet mających problem z nadmiernym błyszczeniem się skóry. Wystarczy oprószyć buzię kosmetykiem posiadającym właściwości matujące i voila. Dodatkowo dobrej jakości pudry mogą absorbować wydzielane przez skórę sebum, co zapewnia idealny wygląd na wiele godzin. Do torebki doskonały będzie produkt zamknięty w małej puderniczce z lusterkiem, którym szybko wykonamy drobne poprawki w ciągu dnia.

Rozświetla i nadaje promienny wygląd

Takie właściwości pudrów przydadzą się kobietom, które nie muszą nakładać na twarz kosmetyków matujących. Produkt rozświetlający sprawi, że będziemy wyglądać zdrowo i promiennie, a dodatkowo pozwoli ukryć drobne niedoskonałości wyrównując kolor skóry. Możliwość wyboru odcienia ciepłego i chłodnego zapewni naturalny rezultat. Pudru rozświetlającego najlepiej używać na wybrane partie twarzy, które chcemy uwypuklić, np. na kości policzkowe i grzbiet nosa. Świetnie sprawdzi się w kombinacji z pudrem matującym i brązującym – pomoże osiągnąć bardzo naturalny trójwymiarowy efekt, zamiast płaskiej jednolitej maski.

Modeluje rysy twarzy

Dzięki produktom takim, jak puder L’Oreal Glam Bronze, możemy całkowicie odmienić swoją twarz. Kilka ruchów pędzlem wystarczy, aby podkreślić niemal niewidoczne kości policzkowe, wyszczuplić twarz lub wysmuklić nos. Kosmetykiem ze złocistą poświatą możemy dodatkowo nadać skórze delikatną naturalną opaleniznę. Pamiętajmy jedynie, żeby mocno umalowanej twarzy nie zostawiać w opozycji do białych ramion i dekoltu.