Czułe spojrzenie, naturalna uroda, jedwabna skóra… 48 lat temu we Francji przyszła na świat mała Sophie, od tego czasu dzieciaki na całym świecie oszalały na jej punkcie. Teraz także polskie maluchy będą miały okazję z nią się zaprzyjaźnić. Żyrafa Sophie to ponadczasowa zabawka dla najmłodszych.
Żyrafa Sophie jest małą, gumową zabawką, która szybko kradnie serca kolejnych pokoleń. Narodziła się 25 maja 1961 roku we Francji kiedy jedynymi zabawkami przedstawiającymi zwierzęta były figurki zwierząt domowych lub wiejskich. Była pierwszym egzotycznym zwierzakiem jakim bawiły się ówczesne dzieci. Od tego czasu wytwarzana jest w ten sam tradycyjny sposób, w procesie na który złożonych jest 14 ręcznych czynności. Stworzona jest w całości ze 100% naturalnej gumy otrzymywanej z soku drzewa Havea znanej powszechnie jako lateks.

Pomimo upływu 48 lat Sophie nie zmieniła się i nieustannie bawi kolejne dzieci. Idealnie nadaje się jako pierwsza zabawka dla niemowlęcia. Dzięki swojej konstrukcji stymuluje jego wszystkie zmysły. Kontrastowe cętki na całej żyrafie przyciągają uwagę malucha i sprawiają, że bardzo szybko zabawka staje się znajomym i rozpoznawalnym dla niego przedmiotem. Jej jedwabna w dotyku skóra przypomina skórę matki. Wewnątrz Sophie znajduje się piszczałka, która oddziałuje na słuch dziecka, a dodatkowo pomaga mu w zrozumieniu połączenia pomiędzy przyczyną (ścisk) i skutkiem (pisk). Guma z jakiej tworzona jest żyrafka pozytywnie wpływa na zmysł smaku, dotyku i węchu. A co najważniejsze jest zupełnie bezpieczna.
Świat pokochał już tę małą żyrafę, teraz przyszedł czas na polskie dzieci. Sophie chętnie pomoże im odkrywać świat i zdobywać umiejętności. A mamy będą jej wdzięczne za ukojenie jakie zapewni maluchom podczas ząbkowania