Manor House SPA Chlewiska to miejsce, w którym przeżyliśmy weekendowe odrodzenie. Hotel i termy ulokowane na terenie renesansowej rezydencji rodziny Odrowążów oferują unikalny miks ekskluzywności, energii, która przywraca nas do życia i historii, która jest nam tak bliska.

Już kolacja w otoczeniu najwyższej klasy mebli i arrasów przeniosła nas w lepszy wymiar rzeczywistości.

Miejsce nie przytłacza chłodem minimalistycznego designu ani barokowym przerostem formy nad treścią. Wszystko wydaje się tu znajdować na właściwym miejscu. Podobnie sprawa ma się z obsługą. Z tak subtelnym, nienachalnym i profesjonalnym serwisem nie mieliśmy już dawno do czynienia.

Kuchnia, szczególnie ta polska, jest godna polecenia. Rekomendujemy wszystko, co wytworzono z lokalnych produktów. Tak znakomitego barszczu, pierogów czy mięs nie zjecie w wielkim mieście. To wynik naturalnego chowu zwierząt, które finalnie lądują na talerzach w Manor House.

Karta wydaje się zbyt bogata. Rekomendujemy krótszą kartę i zachęcamy do korzystania z dobrodziejstw lokalnej kuchni.

Pokój połączony z wanną Ofuro to prawdziwa oaza luksusu i relaksu. Pewne zaskoczenie wywołują elementy związane z bioenergoterapią. Jeżeli wpływają one na atmosferę miejsca pozytywnie, można na nie przymknąć oko. Trzeba tu przyjechać, by móc ocenić, czy nie ocierają się o kicz jak na tak prestiżową destynację.

Wanna Ofuro to tradycyjna japońska przestrzeń kąpielowa wykonana z drewna. Rytualne kąpiele odbywają się w towarzystwie muzyki relaksacyjnej, która stanowi integralną część łazienki. Niezbyt duży pokój, w którym gościliśmy, posiada tak dobrą energię, że dużo większe i kreowane przez znakomitych designerów pomieszczenia prestiżowych lokali mogą się schować.

Zachwyca ogród i park. Nie rozumiemy, dlaczego w Witalnej Wiosce SPA urokliwe sauny, beczki są dostępne tylko w długie weekendy, święta i w wakacje. Grota solna jest dostępna gratis w cenie pobytu. Zabytkowe drzewa, remontowany pałac czy staw dopełniają urokliwego obrazu całości. Do tego dostępność koni, stajnie czy tak oryginalne obiekty jak piramida Horusa.

Termy zintegrowane z basenem to perełka. Basen zawiera unikalną w skali Polski „srebrną wodę” bez chloru, która stanowi panaceum na dolegliwości alergiczne.

 


Kameralne sauny i jacuzzi utrzymano w konwencji Term Rzymskich. Miejsce pozwala na relaks godny najwyższej klasy obiektów saunowych. Jest kameralne, ale oferuje najwyższy poziom świadczonych usług. Zadbano o detale. Nie brak tu ręczników, niezbędnych fanom saunowania czy wody z cytryną, która pozwala na uzupełnienie brakujących płynów po ceremoniach saunowych.

 


Sobotnie terapeutyczne koncerty na misy i gongi tybetańskie działają energetycznie i doznany relaks podnosi poziom wypoczynku.

Manor House to miejsce, którym należy się delektować. Miejsce, które redefiniuje pojęcie ekskluzywności. Luksus oznacza tu kameralną atmosferę. Swoistą harmonię tradycji, historii i relaksacyjnego charakteru Term, w których nie natykamy się na rozhisteryzowanych przedstawicieli lokalnego świata biznesu.

Więcej informacji na: http://www.manorhouse.pl/html/programy_pobytowe.php