Marc Jacobs przy tworzeniu swoich kolekcji, zawsze się inspiruje konkretnymi dekadami. Taka droga na pewno jest łatwiejsza, bowiem trzeba tylko delikatnie „unowocześnić” istniejące ubrania. Sezon wiosna / lato 2011 głównie będzie pod patronem lat 70tych.
Podstawowe kolory (czerwony, niebieski, żółty, biały, szary ) oraz poziome paski zdominowały kolekcję. Moda na sukienki wciąż jest aktualna, a Marc Jacobs dodał do nich troszkę świeżości poprzez oryginalne wzory i konkretne kolory. Estetyka dekady disco była świetnie zawarta w sportowych fasonach, dodając stylu całej kolekcji. Sezon wiosna / lato 2011 Marc by Marc Jacobs charateryzuje się radosnymi, wygodnymi ubraniami, które idealnie się nadają na gorące dni wakacji.
Nawet kostiumy kąpielowe nie wymagają anorektycznej sylwetki z olbrzymim biustem. Projektant stawia głównie na naturalność. Kolekcja dla niektórych może wydawać się troszkę wyblakła, przez żadnej szczypty nowoczesności. Dlatego nic dziwnego, że podczas Tygodnia Mody w Nowym Jorku kolekcję Ewy Minge porównywali do Marca Jacobsa.
Jak Wam się podoba kolekcja Marc by Marc Jacobs wiosna / lato 2011