Ciemne włosy, broda, wytatuowane, umięśnione ciało. Do tego trapezowa spódniczka i nieodłączna torebka Hermes Birkin w dłoni. Tak na co dzień wygląda jeden z najbardziej wziętych projektantów mody.

Marc Jacobs

Rozpoczął karierę z aparycją grzecznego chłopca, im głośniejsze stawało się jego nazwisko, tym bardziej zmieniał się wizerunek. Dziś Marc Jacobs jest jednym z większych orędowników męskich spódnic. I nie chodzi tu wcale o kilt. Na potrzeby reklamowania swojej marki lubi zrobić sobie intensywny makijaż lub dać się pomazać szminką od stóp po czubek głowy.

Marc Jacobs2

Najpierw zaczął się pojawiać na wybiegu w zestawach inspirowanych kulturą wysp brytyjskich- wełniana spódnica, koszula plus ciężkie buty. Potem był jego najbardziej charakterystyczny zestaw, prosta trapezowa spódnica, jednokolorowa koszulka lub koszula i znowu ciężkie buty. Fani modowych innowacji powiedzieli „wow”, tradycjonaliści się przeżegali, a Marc co raz lepiej się bawił.

Marc Jacobs w spódnicy

Dobierał odważniejsze kolory, gdzieniegdzie pokazał się we wzorzystych rajstopach. Dziennikarze na całym świecie oszaleli, kiedy Jacobs wystąpił publicznie w różowej sukience, zdobionych mokasynach i z torebką kopertówką w dłoni. Sukienka miała formę bardzo długiej koszulki polo, a butom towarzyszyły skarpetki.

Marc Jacobs w różowej sukience zdobiony mokasyn

Marc Jacobs- różowa suknia

Styl Jacobsa wzbudza spore kontrowersje, nawet wśród ludzi z odważnym podejściem do mody. Nie wiadomo, czy należy go ocenić jako próbę zdobycia rozgłosu, czy społeczny manifest, czy też projektantowi jest po prostu wygodnie. Ilość negatywnych komentarzy, wskazuje na to, że opinia publiczna nie jest jeszcze na Marca gotowa.

Marc Jacobs- style

 

Autor: Monika Lewandowska