W jednym z przeprowadzonych ostatnio wywiadów telewizyjnych artystka Mariah Carey oficjalnie przyznała się do tego, iż będąc w związku małżeńskim z ówczesnym szefem koncernu Sony – Tony’m Mottolą była przez niego psychicznie i emocjonalnie wykorzystywana. Z kolei zapytana, jakie w tej sytuacji są jej odczucia na temat pobicia Rihanny przez Chrisa Browna odpowiedziała, że „jej nie wolno było opuszczać domu, a zatem nie może sobie wręcz wyobrazić przez co tamta musiała przejść”. Z kolei zapytana, czy ktokolwiek się nad nią kiedykolwiek znęcał stwierdziła, iż „wykorzystywanie ma kilka kategorii, a mianowicie… emocjonalne, psychiczne i inne”.

Artystka nie chciała zdradzać więcej szczegółów na temat tej sprawy. Tym niemniej jednak nie omieszkała oznajmić, iż zdecydowanie solidaryzuje się ze wszystkimi kobietami, którym udało uwolnić się z tego rodzaju toksycznych związków. Dodała także, iż „To przerażające. Myślę, że znajdujemy się w takiej sytuacji i czujemy się w niej po prostu zablokowane. Jeżeli wasza sytuacja jest podobna, do jednej z tych, którą ja przeżyłam, i o której nie będę więcej ględzić… Dla mnie wydostanie się z niej było naprawdę trudne, głównie ze względu na to, iż łączyło nas nie tylko małżeństwo, ale i kwestie biznesowe, przez co osoba ta sprawowała nad moim życiem praktycznie całkowitą kontrolę”.
Piosenkarka Mariah Carey i Tommy Mottola pobrali się w czerwcu 1993 roku. Ich wesele odbyło się w Nowym Jorku, a cała impreza kosztowała – bagatela – 500 tysięcy dolarów. Pośród gości znalazły się między innymi takie osobistości ze świata show biznesu, jak Bruce Springsteen, Barbra Streisand czy Robert De Niro. Para rozwiodła się w roku 1998.

Mariah Carey jest obdarzona skalą głosu o sile pięciu oktaw. Zadebiutowała w 1990 roku albumem zatytułowanym po prostu „Mariah Carey”. Obecnie natomiast jest w trakcie promocji najnowszego filmu ze swoim udziałem – „Precious” – w którym to wciela się w rolę jednej z pracownic społecznych, usiłującej pomóc wykorzystywanej, młodej dziewczynie ze slumsów. Film opowiada bowiem historię otyłej, niewyedukowanej nastolatki z Harlemu, która na domiar złego jest w ciąży.
Jak widać zatem, nawet w z pozoru „cukierkowym” show biznesie życie potrafi dać mocno w kość, a może właśnie szczególnie tam. Jedno jest jednak pewne, w przypadku większości gwiazd, tego rodzaju afery prędzej czy później ujrzą światło dzienne i zostaną poddane ocenie bezwzględnej opinii publicznej…