Marilyn Manson umieścił w sieci videoklip z nowego albumu Born Villain


Ekscentryczny rocker umieścił w sieci videoclip pochodzący z nowego albumu Born Villain, którego premiera zapowiadana jest na czerwiec tego roku. Klip możecie obejrzeć TUTAJ.

Marilyn Manson, który swoim scenicznym lookiem fascynował i szokował miliony osób na całym świecie właśnie kończy pracę nad swoim nowym albumem studyjnym. Rocker znany z nietuzinkowych spektakli, ostrych wypowiedzi i niekonwencjonalnych zachowań, widziany przez wielu jako wcielenie antychrysta, zrezygnował z hollywoodzkiego glamu, który był obecny na jego ostatnich płytach.

Muzyka jaką proponuje w swoim nowym projekcie, przywodzi na myśl czasy "Antichrist Superstar" czy nawet "Portrait of  an American Family", sound powraca do czasów, w których artysta współpracował z Trentem Reznorem z Nine Inch Nails.

Jeśli ktoś myślał, że Manson, mógłby się zmienić, popełnia wieki błąd. Artysta zdecydowany jest godnie nosić przydomek antychrysta. Świadomy faktu, że wideo otwierające nowy projekt nie będzie nigdy transmitowane przez żadną telewizję ze względu na zawarte w nim treści, stworzył specjalną stronę internetową (www.bornvillain.com) na której można go zobaczyć, po oświadczeniu, że jest się pełnoletnim.

Reżyserii szokującego teledysku podjął się aktor Shia Le Bouf, znany z filmu Transformers, który opowiada, że kiedy był dzieckiem Marilyn Manson wydawał mu się straszliwym potworem, ale dodaje, że współpraca z tak kontrowersyjną postacią wiele go nauczyła.

Marilyn Manson w wywiadzie dla Vogue Italia, opowiada, że pierwszy raz od dziesięciu lat, pracuje z entuzjazmem jaki miał na początku swojej kariery. Rocker zwierza się, że po tym jak zyskał i stracił wszystko, nie przywiązuje już wielkiej wagi do świata dóbr materialnych. O kontrowersyjnym wideo mówi, że reprezentuje nowe narodziny i do napisania go został zainspirowany przez "Kwiaty Zła" Charlesa Baudelaira.

Marilyn Manson powracaAutor: Izabella Frej

Źródło zdjęć: www.vogue.it, www.out.timeout.com