Jednak w tym okresie trzeba bardzo uważać na skórę. Lato to przede wszystkim promieniowanie słoneczne, suche powietrze, działanie wody morskiej oraz chlorowanej.
Dlatego powinniśmy pomyśleć o intensywnie nawilżających kosmetykach. W sklepach czy drogeriach znajdziemy całe mnóstwo kremów, które mają za zadanie nawilżenie naszej skóry. Jednak nie wszystkie kosmetyki się sprawdzają. Coraz popularniejsze staje się masło Shea pochodzące z Afryki, które ma wysokie, pielęgnacyjne właściwości i pomaga w walce z matową i suchą skórą.

Masło Shea pozyskiwane jest z orzechów drzewa masłowca, które rośnie na sawannach zachodniej Afryki. Jest gęstym olejem bogatym w składniki odżywcze, pozyskiwanym z dziko rosnących drzew, dzięki czemu jest wolne od pestycydów i zanieczyszczeń.
Masłowiec dla mieszkańców sawanny jest symbolem świętości i przypisuje mu się wyjątkową moc. Owocuje on tylko raz do roku. W zależności od pory roku, w jakiej zostały zebrane orzechy, masło może różnić się kolorem, zapachem i właściwościami.

Masło Shea jest bogatym źródłem witaminy A, E i F. Sprawia, że skóra staje się gładka, jędrna, miękka, nawilżona i natłuszczona. Jej substancje świetnie nas chronią przed promieniami UVB, ponieważ zawiera naturalne filtry słoneczne.

Kosmetyk występuje w postaci kremów do ciała i twarzy oraz masek na przesuszone włosy.