Kolejne informacje na temat sequela jednej z najlepszych gier RPG, jaka ukazała się na konsolę Xbox 360, zdradza Casey Hudson z BioWare. Mass Effect 2, bo właśnie o tej grze mowa, ma położyć jeszcze większy nacisk na konsekwencje podejmowanych przez nas podczas gry decyzji, a te, jeśli będą błędne... mogą zakończyć się prawdziwą rzezią na końcu gry.

Na początku gry zaczniecie sobie zdawać sprawę z czegoś naprawdę przerażającego, naprawdę niebezpiecznego, czegoś, co będziecie musieli zrobić na końcu gry. Aby się do tego przygotować, będziecie musieli zebrać drużynę, stworzyć najlepszy zespół, jaki będziecie potrafili, zbudować własny statek... I kiedy uświadomicie sobie, że jesteście gotowi... będziecie musieli iść i to zrobić.

Jeśli nie zaczniecie podejmować odpowiednich decyzji, zakończenie może przypominać rzeź, a ludzie, których ze sobą wzięliście będą ginąć na waszych oczach i mimo, że to będzie świetne zakończenie, to pod pewnym względem będzie dość specyficzne.


Ciekawostką jest również fakt, że członkowie zespołu z pierwszej części gry pojawią się w Mass Effect 2, ale nie będziemy mogli ich rekrutować.

Wszyscy członkowie zespołu, jakich wybierzecie to całkowicie nowe postaci. Niektóre z nich z ras, z jakimi nie mieliście wcześniej styczności w swojej drużynie. To będzie większy zespół, bardziej zróżnicowany, nawet pod względem charakterów