Jest mnóstwo ludzi, którzy mają jakiś super pomysł. Pomysł, który gdyby wszedł w życie dałby im sporo pieniędzy, a może i ustawił na całe życie. Czasami jest innowacyjny biznes, jakaś strona internetowa, lub jakieś usługi. Niestety wiele z tych pomysłów nie doczeka się realizacji, bo powód w większości jest ten sam – brak funduszy na rozruch. I cieżko jest je zdobyć, bo jeśli mamy za małe zarobki, lub nie pracujemy wcale, to nikt nie przyzna nam kredytu. Zostaje nam w takiej sytuacji szukać sponsora, ale nie oszukujmy się, znalezienie takowego graniczy z cudem. Zwłaszcza, jeśli pomysł jest innowacyjny, czyli ryzykowany, i nie wiadomo czy się przyjmie, odniesie sukces, i przyniesie zyski. Do tego mało jest firm, czy biznesmenów, którzy lubią ryzyko.

Ale jest pewna część bogatych ludzi, którzy właśnie na takie pomysły, i takich ludzi czekają!
Są to przeważnie byli przedsiębiorcy lub menadżerowie, którzy zrzeszają się w kluby i szukają gdzie tu ulokować swoje pieniądze.

Nazywa się ich Aniołami Biznesu.

Pomimo tego,  że jednak oczekują od zainteresowanych dobrego biznes planu,  kompetentnych ludzi do obsadzenia stanowisk w firmie którą mają zasponsorować,  i innych czynników obniżających ryzyko inwestycji, to są również w stanie wyłożyć pieniądze, nawet jeśli przedstawimy im sam pomysł (oczywiście tylko wtedy, jeśli im wyda się on tak samo świetny jak nam). Oto kilka linków do stron zrzeszających „aniołów”, i jeśli masz pomysł, to dzięki nim Twój sen może się spełnić.

European Business Angels Network - www.eban.org
Polskie Stowarzyszenie Aniołów Biznesu - www.polban.pl
Fundusz Mikro - www.funduszmikro.pl
Platforma Inwestycji Kapitałowych - www.szukam-inwestora.com
Lewiatan Business Angels (LBA) - www.lba.pl
Grupa Prywatnych Inwestorów - www.davincicapital.pl