Kiedy patrzymy na poniższe zdjęcia dwóch pięknych, obejmujących się kobiet, pozujących do katalogu z bielizną, myślimy - cóż w tym dziwnego? Takich zdjęć przecież pełno w kobiecych magazynach. Jak bardzo zmienia się optyka kiedy dowiadujemy się, że modelkami są matka i córka? Czy to dla nas seksowne? Dziwne? Piękne? Przede wszystkim chyba trudne do wyobrażenia, ponieważ niewiele osób zdecydowałoby się na takie fotografie.

Pomysłodawcą jest firma Lake And Stars założona przez Nikki Dekker i Maayan Zilberman, które zajmują się tworzeniem bielizny oraz strojów kąpielowych. Poprzez niecodzienną sesję zdjęciową chciały poruszyć temat kobiecej akceptacji względem siebie i swojego ciała. Ich zamiarem nie było wywołanie szoku czy też szukanie kontrowersji, ale głębsza refleksja, której ludzie nie poświęcają zbyt wiele uwagi, jeśli chodzi bieliznę.

Trzydziestoletnia Zilberman mówi, że celem kampanii ma być spojrzenie z szerszej perspektywy na temat tego, jak młodsze pokolenie odnosi się do starszego i odwrotnie. Wiek kobiety w oczach projektantów lub producentów kosmetyków jest czymś, co działa na jej niekorzyść. Zapominają oni, że zazwyczaj młodość idzie w parze z kompleksami, z którymi większość dojrzalszych pań jest już pogodzona. Świadomość upływu czasu może być zatem dobrym pretekstem, by przyjrzeć się matce jako kobiecie lub jako kobietę ją zobaczyć.

Matka i córka przedstawione w kampanii nie są zawodowymi modelkami. To zwyczajne kobiety mieszkające w sąsiedztwie autorek, ale obdarzone niezwykłą relacją. ”Są zawsze czułe i kochające wobec siebie. Zostały przedstawione w taki sposób, aby ludzie widzieli istniejącą między nimi chemię. Myślę, że to naprawdę rzadkość.” – dodaje Zilberman.

 

Autor: Graphite