Może nie kojarzycie jeszcze jego nazwiska, ale w świecie mody każdy słyszał już o jego talencie!
Mattijs ukończył trzyletnie projektowanie mody w uznanej szkole Artez Hoge w Arnhem. Do tej samej uczęszczali Victor & Rolf. Otrzymał tytuł magistra w kobiecym Ubiorze w Central Saint Martins w Londynie. Na jego dyplomowy show wysłano “szpiegów” z Gucci Group i IMG, a kolekcja “Dream with Me”, otrzymała międzynarodowy rozgłos - od francuskiego L’officiel do brytyjskiego Vogue. 
Pracował u Victora&Rolf, Giles Deacon. Debiutowa kolekcja ruszyła na sezon Jesień/Zimę 2008. Kiedy redaktor Vogue’a został przyłapany w bluzie Mattijsa na Londyńskim Tygodniu Mody, nikt nie miał wątpliwości, że mamy do czynienia z hitem. Duńska Fundacja mody dała Mattijsowi atelier w Amsterdamie.

Sam mówi, że miesza twarde z miękkim. W kolorze czy teksturze. “Moja nadchodząca praca, jest rekacją na poprzednią. Więc jeśli na przykład zrobię kolekcję tryskającą kolorem, następna będzie stonowana” mówi Mattijs. Przy tym balansuje pomiędzy emocjami, elegancją, świetną jakością, luksusem

Kolejne kolekcje Mattijsa to “Freerik“ (Jesień/Zima 2008)“Lucid Dream” (Jesień /Zima 2008/9), “Into the Sun”(Wiosna/Lato 2009) i ostatnia “Blanco” na Jesień/Zimę 2009/10.  
Nadchodzący sezon wg. Mattijsa ma jak nazwa wskazuje tonąć w śnieżnej bieli. Użyty materiał to przetworzona bawełna calico, wykorzystywana zwykle do tworzenia toile, przy haute couture. To też mocny głos o jego wizji przyszłości. Forma i kształty mają pobudzać oko. Mattijs jak zawsze bawi się materiałem, jego giętkością, plastycznością. Łączy ostre cięcie z płynnymi kształtami.

Bergen zadziwia pomysłami. Na przykład jeden materiał został zainspirowany, robionymi przez projektanta podczas rozmowy przez telefon ….bazgrołami na kartce! Następnie więc malowano sukno niebieskim długopisem przez pięć dni! 
Kobieta Bergena jest kobietą silną kobietą sukcesu “Grace Jones spotyka Audrey Hepburn”. Detale o formie serc, mają podkreślać niegasnący romans projektanta z modą