Wiosna już za oknami, nadszedł czas, aby rozejrzeć się po najważniejszych trendach w tym sezonie. Max Mara jako jedna z pierwszych światowych, luksusowych marek otworzyła się w Polsce. Ze względu na doskonałe wzornictwo, a nie ze sentymentu, jest wciąż najchętniej kupowaną marką odzieżową wśród zamożnych ludzi w naszym kraju.
Max Mara podąża za modną, ale nie zatraca swojego stylu, czyli klasycznej elegancji z nowoczesnymi detalami. Na sezon wiosna – lato znajdziemy ciekawe formy, nowe kształty i oryginalne kolory. Trencze, damskie garnitury, bransolety, naszyjniki, apaszki bardzo dobrze oddawały styl safari.  Naturalne tkaniny, zwiewne materiały i neutralne kolory, jak biele, beże, brązy i pomarańcze świetnie oddają charakterystykę słonecznego, ciepłego lata.
Projektanci Maxy Mary również zainspirowali się innymi, jednym z najmodniejszych trendów sezonu, style militarnym. W kolekcji znajdziemy sporo płaszczy wojskowych, z dużymi guziakami, wykonanych z sztywnych materiałów. W zestawieniu z spódnicą widzimy duże, wyraziste w kroju żakiety w kolorze khaki. Świetnie się to kontrastuje z jeszcze inną inspiracją domu mody – z latami sześćdziesiątymi. Połyskliwe, bardzo kobiece tkaniny głównie przejawiały się w długich, eleganckich  spódnicach oraz sukienkach. Jednak wszystko w wciąż bardzo  stonowanej kolorystyce.