Wiosennej kampanii Domu mody Alexander McQueen nie brakuje artyzmu. Zdjęcia autorstwa Davida Simsa są równie awangardowe, co same projekty. Wspaniale prezentuje się mleczno-blada modelka Zuzanna Bijoch. To kolejny, po pracy dla Valentino, prestiżowy projekt Polki.

Cała sesja utrzymana jest w magiczno-surrealistycznej konwencji. Głowna bohaterka zdaje się oscylować między aniołem, wróżką i kosmitą. Jej niesamowicie jasna skóra stanowi kontrast dla różowych i krwiście czerwonych sukien. Wszystko to na tle całkowicie nieziemskich krajobrazów.

Na największą uwagę zasługują jednak stylizacje, intensywnie kolorowe, a jednak bardzo lekkie i zwiewne. Przypominają krwistą chmurę lub babie lato. Najbardziej oryginalna jest czerwona sukienka z wyszywaną koralikami górą i pierzastą kulą w miejsce spódnicy. W tej stylizacji modela przypomina krzyżówkę baletnicy i ET.

Kampania, jak i cała wiosenna kolekcja Alexandra McQueena, doskonale wpisuje się w baśniowe trendy na wiosnę 2012. Fantastyczne projekty wyszły spod ręki Sarah Burton.

wiosenna kampania Alexandra Mcqueena

Wiosna wg. Mcqueena

Autor: Monika Lewandowska