Mercedes 300 SL Gullwing to pojazd, który na stałe zapisał się w historii motoryzacji. Jego replika przypomina Nam o latach 50-tych i 60-tych.  Samochód był prawdziwą rewolucją, wyprodukowany w bardzo ograniczonej liczbie. Był to prawdziwy cud w tamtych czasach.
2009 Mercedes 300 SL wrócił w tym roku w zupełnie nowym wcieleniu. Jednak nie za sprawą Mercedesa, ale firmy Gullwing America, która zbudowała replikę tego pojazdu, wykorzystując najnowsze zdobycze techniki.

Nadwozie w nowym samochodzie został zrobiony z 5.5-litrowy silnik Mercedesa, którego używano w autach sygnowanych przez AMG i model SLR.
Silnik współpracuje z sześciobiegową, automatyczną skrzynią biegów. Wnętrze Mercedesa 300 SL jest jak najbardziej współczesne. Silnik uruchamia się przyciskiem, a wyposażenie obejmuje m.in. wysokiej klasy sprzęt grający, skórzaną tapicerkę i klimatyzację.

Oryginalny Mercedes Gullwing  jest jednym z najdroższych samochodów gromadzonych przez kolekcjonerów. Dlatego można się spodziewać, że nową wersję będzie bardzo ciężko zdobyć!