Jednak dopiero teraz ujawnił ceny limitowanej wersji samochodu.
Samochód będzie dostępny aż w czterech wersjach silnikowych. Znajdzie się wśród nich benzynowy motor V6, który ma kosztować 48 445 funtów, a seria ograniczona zostanie do 560 sztuk na rynek brytyjski.
Ta ekskluzywna wersja CLS ma 18-calowe felgi AMG, na których znajdują się opony w rozmiarach 245/40 R 18 (przód) oraz 275/35 R 18 (tył).
Niewątpliwie głównym atutem nowego samochodu jest lakier matowy Designo Magno Platinum, który został wykonany w technologii zapewniającej wysoką odporność na zarysowania i brud. Oprócz tego oczywiście dla klientów Mercedes przygotował klasyczną paletę lakierów metalizowanych, w barwach takich jak srebrny, szary, czarny oraz czerwony.
W środku czeka na nas skórzana tapicerka dostępna w kilku kolorach, drewniano-skórzana kierownica i gałka zmiany biegów, welurowe dywaniki z logo modelu czy matowa karoseria.
W samochodzie znajdują się bi-xenonowe reflektory z systemem dynamicznej regulacji zasięgu, osadzone w ciemnych oprawach, które doświetlają nam między innymi zakręty.
Oczywiście na cieplejsze dni nie mogło zabraknąć w samochodzie szyberdachu, który doceniają nawet najbardziej wymagający klienci.
Mercedes wie, że diabeł tkwi w szczegółach, dlatego specjalna edycją CLS ma wbudowany multimedialny system COMAND oraz czujniki parkowania, dla wygodny użytkownika.
Samochód będzie dostępny już w połowie lipca 2009 roku