Mercedes kojarzy się głównie z wygodnym sedanem lub sportowym samochodem. Ale mogą też spełniać funkcje bardziej użytkowe – w tym celu Mercedes postanowił poszerzyć ofertę samochodów klasy E o model z nadwoziem typu kombi. Model w sprzedaży pojawi się na jesieni, ale w Polsce już są przyjmowane zamówienia na kombi w wydaniu „E”.

Model kombi podtrzymuje tradycję i elementy związane z pozostałymi modelami klasy E. Design nadwozia – tu ewidentnie widać nawiązanie do nowoczesności. Chyba każdy samochód z face liftingiem, tudzież nowo wprowadzane modele mają to charakterystyczne „załamanie” na drzwiach bocznych. Oczywiście, jak to w Mercedesie, otrzymujemy bardzo bogaty pakiet wyposażenia standardowego. Aż dziewięć poduszek powietrznych zabezpiecza kierowcę i pasażerów przed skutkami zderzenia. Wbudowano też innowacyjne systemy, jak np. system wykrywania zmęczenia kierowcy czy system potrafiący sprawić, by auto zachowywało bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu. Oprócz elektroniki trzeba też pochwalić Mercedesa E kombi za montowanie jednostek napędowych, których spaliny spełniają dość rygorystyczne normy EU5.

Na ten luksus trzeba jednak przeznaczyć sześciocyfrową sumę polskich złotych. Najtańsza wersja wg tabel cenowych to 172 500 zł. Kto jednak chce mieć auto solidne, dobrze wyposażone i prestiżowe, musi taką właśnie sumę zaoszczędzić. Bo co to za luksus, gdy jest dostępny dla każdego?