Na ten model światek motoryzacyjny wyczekuje już bardzo długo. Już w roku 2004 pojawiały się pierwsze wieści o tym modelu. Potem oczekiwano na projekty, wdrożenie do produkcji… I dziś możemy napisać: doczekaliśmy się!

Model SLS AMG został w stu procentach zaprojektowany przez firmę AMG. Ta firma zajmuje się modyfikacją oryginalnych wozów ze stajni Mercedesa. W tym sportowym coupe zastosowano daleko idące innowacje technologiczne. Pod maską pracuje silnik V8 o pojemności aż 6,3 litra. Ten kolos potrafi wydobyć z siebie ponad 570 KM mocy. Skrzynia biegów ma siedem przełożeń i znajduje się… z tyłu. Ten układ został nazwany „transaxle”. Rozkład masy między przodem a tyłem to 48/52 – samochód jest bardzo dobrze wyważony. To ważne przy sportowej jeździe – pozwala na uniknięcie nad- i podsterowności.

Model zaprezentowano we Frankfurcie. Prawdopodobnie wiosną 2010 roku ujrzymy już seryjnie produkowane egzemplarze. Jest to wielka gratka dla miłośników sportowej jazdy. Nawet nie będziemy Wam pisać o jego cenie. Takie samochody muszą kosztować – ale za to, jak głosiła pewna popularna reklama, wrażenia z jazdy – bezcenne. I chyba właśnie te marzenia tyle kosztują, a nie samo auto…