Meryl Streep  po raz pierwszy na okładce Vogue

Uznana za jedną z najlepszych żyjących  aktorek, Meryl Streep ma za sobą ponad 35 lat kariery aktorskiej. Dopiero najnowsza rola Margaret Thatcher w filmie „Żelazna Dama” zapewniła aktorce miejsce na okładce styczniowego numeru  „biblii mody” -  za jaką uchodzi  Vogue.

Zdjęcia 62-letniej aktorki wykonała słynna fotografka gwiazd, Annie Leibovitz. Sesja powstała w Nowym Jorku i Waszyngtonie. Aktorka wygląda na zdjęciach bardzo naturalnie, niemal na każdym z nich na jej twarzy rysuje się charakterystyczny, tajemniczy półuśmiech. Udział w tej sesji sama Meryl podsumowała z typowym dla siebie dystansem - „Jestem prawdopodobnie najstarszą osobą na okładce Vogue”. Jak można zauważyć, Anne Wintour woli ostatnio promować młodsze gwiazdy pokroju Blake Lively, która znalazła się na okładce już dwukrotnie.

Meryl Streep słynie z wielkich ról, za co otrzymała dwie statuetki i była nominowana aż szesnaście razy do Oscara. Rola jednej z najbardziej ikonicznych postaci w historii Wielkiej Brytanii, Margaret Thatcher pokazuje, że aktorka jest w świetnej formie i bez problemu potrafi wcielić się w rolę tak silnej osobowości. Polscy widzowie będą się mogli o tym przekonać 10 lutego, kiedy film wejdzie do naszych kin.

autor: Sophie