TVN Turbo – telewizja dla mężczyzn organizuje plebiscyt „Męska rzecz”. W tym roku właśnie zakończył się drugi etap i jurorzy wybrali nominowane rzeczy, na które teraz faceci mogą oddać głos. Do tegorocznego plebiscytu zgłoszono aż 200 propozycji do wszystkich kategorii. Z tej puli jury wybrała po trzy przedmioty z każdej kategorii. Od 23 listopada do 6 grudnia będzie można głosować na nominowane produkty. To właśnie wy mężczyźni za pomocą sms możecie wybrać „Męską rzecz 2009”. Jury dwa dni obradowało i wybrali te rzeczy, które mężczyźni lubią najbardziej. Mają one spełnić ich oczekiwania i są najbardziej pożądane. W składzie jury znaleźli się przewodniczący jury Paweł Jordan – redaktor naczelny TVN Turbo, Adam Kornacki – dziennikarz, producent, prezenter TVN Turbo, Zbigniew Urbański – gospodarz programu w TVN Turbo „Gadżet”, Andrzej Sołtysik – dziennikarz, prezenter, filmoznawca, Radosław Majdan – bramkarz, zawodnik Polonii Warszawy, Tomasz Zubilewicz – prezenter, od początku związany z TVN. Jak widać jury zna się na testowaniu i każdy z nich na pewno zna się na męskich gadżetach.

Męska rzecz dzieli się na 4 kategorie. W kategorii „Samochód” w tym roku głosować na Audi R8 V 10, Mercedesa E Coupe i Nissana 370Z. Jak widać mamy do czynienia z samochodami z wyższych półek, prestiżowymi i … szybkimi. Który wygra? W następnej kategorii „Na co dzień” jury wybrała grilla elektrycznego Philips HD 4466, torbę na notebooka Qusette AVIATORE oraz buty Merrell WaterPro Maipo 80053. W zeszłym roku w tej kategorii wygrała golarka Braun ContourPro 590cc. W kategorii „Hobby i sport” zdecydowano się wybrać Navia One – łódź tworzona na indywidualne zamówienia klienta, Harley-Davidson VRSCF V-Rod Muszle oraz zestaw podarunkowy Vivabox Extreme – można z niego wybrać jedną z niesamowitych atrakcji. Nie mogło także zabraknąć kategorii „Elektronika i gadżety”.

Wśród nominowanych znaleźli się aparat kompaktowy Nikon COOLPIX S1000pj, telewizor LCD Philips 56PFL9954H - Cinema 21:9, Notebook Sony VAIO VPCX11S1. Co roku wybierana jest także Kobieta Roku TVN Turbo. W zeszłym roku została nią Magda Mołek – dziennikarka z TVN. Co roku jury wybiera także Grand Prix Jury. Taką nagrodę zdobył w roku 2008 Motocykl Yamaha Vmax. Gala odbędzie się w styczniu. Z niecierpliwością czekamy na zwycięzców