Lata 50-te i dżins bohaterów epoki "gorączki złota" stały się inspiracją dla męskiej kolekcji Big Star w tym sezonie. Surowy, podniszczony denim i hand made’owe wykończenia, hafty i przeszycia podkreślające charakter vintage modeli, a dla Panów wybierających bardziej klasyczne rozwiązania- szeroka gama tradycyjnych dżinsów. Wszystkie elementy kolekcji współgrają ze sobą i pozwalają modnie i bezpiecznie łączyć się w różnorodne zestawy. Kolor, intrygujące printy, kratki i motywy marynistyczne uzupełniające denimową ofertę, oraz obuwie i ciekawe dodatki to propozycje do męskiej szafy Big Star.

Red LIne. Kontynuujemy podroż przez Amerykę fascynujących lat 50tych. Klimat filmów z Jamesem Deanem, przydrożne motele i stacje benzynowe, małe sklepiki, atmosfera amerykańskiego przedmieścia. Takimi motywami przesiąknięta jest żywa w kolorystyce, podstawowa linia męska sezonu wiosna –lato. Skierowana do tych, którzy cenią wygodne formy i sprawdzający się wielu sytuacjach, ponadczasowy standard mody collegowej. Klasyczne spodnie o prostych nogawkach z przewagą modeli z jasnego jeansu i spranego drelichu komponujące się z prostymi w formie bluzami i tshirtami to baza kolekcji. Na szczególną uwagę zasługują cienkie bawełniane swetry zaprojektowane jako alternatywa dla klasycznych long sleevow, oraz koszule stanowiące podstawę letniej męskiej szafy.

W linii męskiej projektanci zaproponowali również gamę kurtek, głownie z lekko spranej bawełny, lecz także z materiałów syntetycznych w modelach bardziej sportowych. Nie zabrakło również klasycznych kurtek ze ściągaczem w pasie.

Uzupełnieniem kolekcji jest wybór collegowych dodatków od klasycznych czapeczek baseball’owek po paski i kolorowe pikowane torby, plecaki i torby podróżne wszystko stanowiące collegową całość.
Dla -bardziej odważnych, gotowych zmierzyć się z najnowszymi tendencjami- męska linia fashion -Authentic Line. Sprane zużyte spodnie, t-shirty z photo-printami, nylonowe old- schoolowe kurtki to jej elementy charakterystyczne. Wszystko w sepiowych i wypłowiałych kolorach, w zbrudzonych, stonowanych szarościach, uzupełnionych akcentami różu, musztardy i fioletu.  
W Authentic obowiązuje dopasowana, blisko ciała sylwetka. Proste formy nadają się świetnie do kontrastowego łączenia z modelami o szerokiej workowatej formie. 
Dużo nadruków w nietypowych miejscach, kompozycje zarówno zamknięte jak i otwarte, niedopowiedziane formy . Ważny jest efekt przetarcia i rozmycia, malowane litery, motywy pieczątki, starych akt, podkolorowywane zdjęcia przedstawiające ludzi w ruchu, linie ołówka tuszu i akwareli. W tym samym charakterze kolekcja akcesoriów. Do odważnych świat Authentic Line należy.
www.bigstar.pl
Find Your Jeans z Big Star