Włożyć garnitur lub marynarkę każdy mężczyzna musi na codzień lub od święta. W chłodniejsze dni należy założyć płaszcz. W tym sezonie w szafie mężczyzny powinien znaleźć się modny, elegancki i przy tym wygodny i swobodny. Przecież kurtka sportowa, którą nosi się codziennie nie pasuje do ważnych wydarzeń i nie wygląda efektownie. W sklepach znaleźć można mnóstwo kolorów, modeli i fasonów. Wystarczy wybrać coś dla siebie.

Sisley i Marks & Spencer proponują płaszcze jednorzędowe. Grafitowe i szare kolory będą pasować do większości ubrań. Płaszcze są wełniane, co gwarantuje ciepło. Mogą być również wykonane z wełny z domieszkami innych materiałów - kaszmirem, moherem. Płaszcze jednorzędowe są przede wszystkim klasyczne, proste. Jeśli chodzi o długość takiego płaszcza – może być do kolan i wtedy zakrywa marynarkę. Taki płaszcz może jednak bardziej przypominać kurtkę i być znaczy krótszy. Jest to bardziej praktyczne, ale nie zawsze eleganckie.

Kolejnym trendem jest trencz. Słynny dwurzędowy płaszcz zwykle kojarzący się z Burberry. Trencz zwykle posiada pagony i pasek. Marks & Spencer proponuje trencz klasyczny beżowy. Jednak już w Zarze znajdziemy grafitowe lub granatowe. Każdy fan czerni może sobie pozwolić także na uniwersalną czerń. Mamy wtedy pewność, że będzie pasować do wszystkiego. Trzeba zaznaczyć, że trencz może wyglądać elegancko, ale można dodać do niego dżinsy, tenisówki i jakiś fantazyjny szalik, wtedy będzie bardziej na luzie. 
Na wybiegach pojawiały się także modne w tym sezonie kurtki, płaszcze dwurzędowe. Vistula proponuje wełnianą, czarną dwurzędową kurtkę. W Zarze mężczyźni mogą znaleźć kurtkę ozdobioną suwakami, kieszeniami i z dwoma rzędami guzików w ciekawej brązowej tonacji. Płaszcze i kurtki dwurzędowe inspirowane są stylem militarnym. Długością mogą sięgać nawet kolan, ale te do połowy ud są znacznie wygodniejsze.

Nie wszyscy faceci lubią zakupy, jednak zakup płaszcza na jesień jest ważnym zakupem. Po pierwsze na pewno się przyda, a po drugie na pewno nie jest do jednorazowy wydatek. Takie płaszcze są często na tyle klasyczne, że można w nich chodzić przez kilka sezonów. To także dość spory wydatek. Koszt takiego płaszcza to od 400zł do nawet 2000 zł. Wszystko zależy od jakości, materiału i firmy. Udanych zakupów!